Trwa ładowanie...
d3hn1s6

Grecja: Kolos MS Braemar przecisnął się przez Kanał Koryncki [WIDEO]

Kanał Koruncki to wyjątkowo wąska przeprawa, której do tej pory unikały większe statki pasażerskie. Tymczasem szeroki na 22 m MS Braemar przepłynął trasę, co zostało upamiętnione na spektakularnym nagraniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fragment nagrania ze statku pasażerskiego MS Braemar podczas przeprawy przez Kanał Koryncki
Fragment nagrania ze statku pasażerskiego MS Braemar podczas przeprawy przez Kanał Koryncki (Youtube.com)
d3hn1s6

Statek pasażerki MS Braemar ma 196 m długości i 22 m szerokości i jest jak do tej pory największym, któremu udało się przepłynąć Kanał Koryncki. Do pokonania było prawie 6,5 km, a cała przeprawa wymagała bardzo dużej precyzji. Wśród pasażerów zaś wzbudziła wiele emocji, co można zobaczyć na nagraniu poniżej:

Kanał Koryncki został wybudowany w latach 1880-1893. Oddziela Grecję kontynentalną od Półwyspu Peloponeskiego a jego szerokość wynosi od 21,3 m (na dnie) do 24,6 m (mierzone na powierzchni wody). Kanał jest głęboki na 8,3 m.

d3hn1s6

Rejs luksusom MS Braemar nie należy do najtańszych. Za 25-dniowy rejs w regionach Grecji, Hiszpanii i Portugalii pasażerowie muszą zapłacić równowartość 20 tys. zł. Na pokładzie znajduje się 485 pokoi dla 924 pasażerów i 371 członków załogi. Na pokładzie nie brakuje również udogodnień - restauraji, basenów, spa i innych.

d3hn1s6

Podziel się opinią

Share
d3hn1s6
d3hn1s6
Więcej tematów