Grasz w World od Warcraft lub Aion? Jesteś zagrożony

Grasz w World od Warcraft lub Aion? Jesteś zagrożony

Grasz w World od Warcraft lub Aion? Jesteś zagrożony
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
26.03.2010 17:00, aktualizacja: 29.03.2010 10:16

Kaspersky Lab poinformowała o wykryciu fali wiadomości phishingowych ukierunkowanych na fanów gier MMO takich jak World od Warcraft oraz Aion. Choć tego typu ataki nie są nowością, to na uwagę zasługuje fakt, że ich najnowsza odmiana została przygotowana niezwykle starannie.

Adres nadawcy analizowanych ostatnio przez Kaspersky Lab wiadomości phishingowych jest spreparowany i ma postać np. "noreply@blizzard.com". Temat oszukańczych wiadomości bardzo przypomina standardowe komunikaty i np. brzmi "World of Warcraft - Account Change Notice".

Odsyłacz widniejący w sfałszowanej wiadomości e-mail prowadzi do skryptu, który kieruje użytkownika do fałszywej witryny stworzonej tak, aby użytkownicy wprowadzili dane uwierzytelniające dostęp do posiadanego konta gry online. W ten sposób oszuści przechwytują dane uwierzytelniające do kont gier MMORPG, a następnie sprzedają je na aukcjach internetowych.

"Z pewnością nie jest to "tania" podróbka, z jakimi spotykaliśmy się wcześniej. Po pierwsze, e-maile cechują się bezbłędnością językową, po drugie, wygląd portalu internetowego, na którym przechwytywane są dane uwierzytelniające, do złudzenia przypomina oryginał. Nawet doświadczeni użytkownicy mogą paść ofiarą takiego oszustwa" - alarmuje Kaspersky Lab.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)