"Gra o tron". Piraci pobrali premierowy odcinek 54 mln razy w jeden dzień

"Gra o tron". Piraci pobrali premierowy odcinek 54 mln razy w jeden dzień

"Gra o tron". Piraci pobrali premierowy odcinek 54 mln razy w jeden dzień
Źródło zdjęć: © HBO
Bolesław Breczko
18.04.2019 15:55, aktualizacja: 18.04.2019 16:06

"Gra o tron" nosi niechlubny tytuł "najbardziej piraconego serialu na świecie". Pierwszy odcinek ósmego sezonu pobił poprzednie rekordy serii. Został nielegalnie pobrany 54 miliony razy w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery.

Liczba nielegalnie obejrzanych odcinków zawsze idzie w parze z popularnością serialu. W przypadku "Gry o tron", która jest jednym z najpopularniejszych seriali na świecie, zasada ta znajduje potwierdzenie. Pierwszy odcinek ósmego sezony "Gry o tron" obejrzało w Stanach Zjednoczonych legalnie 17,5 mln osób, co było rekordowym wynikiem w historii serialu.

Rekord "Gry o tron"

Z wyliczeń HBO wynika, że każdy odcinek "Gry o tron" oglądało legalnie na świecie średnio 32 mln osób. Oznacza to, że nielegalnych obejrzeń jest więcej niż tych legalnych. To prawdopodobnie dopiero początek "pirackich rekordów" ostatniego sezonu "Gry o tron". Poprzedni, siódmy sezon serialu został, wg jednego wyliczenia, pobrany nielegalnie ponad miliard razy. Chociaż ósmy sezon ma mniej odcinków od poprzednich (sześć zamiast siedmiu lub dziesięciu), to już po premierowym widać, że sezon cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)