Google zapowiada strumieniowanie aplikacji

Google zapowiada strumieniowanie aplikacji

Google zapowiada strumieniowanie aplikacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.11.2015 13:50, aktualizacja: 30.11.2015 15:23

Wyniki wyszukiwania Google już od dłuższego czasu zawierają informacje pochodzące z aplikacji zewnętrznych, pod warunkiem, że użytkownik ma już zainstalowaną daną aplikację lub dana aplikacja jest też dostępna za pośrednictwem strony internetowej. Ale teraz Google testuje inne rozwiązanie – strumieniowanie aplikacji.

Mountain View ogłosiło 29 listopada, że rozpoczęło testy nowej funkcjonalności polegającej na tym, że aplikacje będą mogły być strumieniowane na urządzenia mobilne. Dzięki temu użytkownicy, na urządzeniach których nie jest zainstalowana dana aplikacja, będą mogli z niej skorzystać jeśli wyniki wyszukiwania będą zawierały informacje z niej pochodzące.

Dla przykładu, jeśli użytkownik będzie poszukiwał hotelu, w wynikach wyszukiwania mogą pojawić się wyniki pochodzące z aplikacji _ HotelTonight _. Ponieważ _ HotelTonight _ nie pozwala na dokonanie rezerwacji za pośrednictwem swojej strony internetowej, w takiej sytuacji Google pozwoli na strumieniowanie aplikacji na urządzenie mobilne użytkownika, by mógł on zapoznać się z ofertą i zarezerwować pokój hotelowy za jej pośrednictwem.

_ HotelTonight _pojawiło się nieprzypadkowo. Jest to obecnie jedna z dziewięciu aplikacji, na których testowana jest nowa funkcjonalność. Pozostałe to _ Weather _, _ Chimani _, _ Gormey _, _ My Horoscope _, _ Visual Anatomy Free _, _ Useful Knots _, _ Daily Horoscope _ oraz _ New York Subway _. Testy prowadzone są obecnie jedynie w USA, a żeby wziąć w nim udział urządzeniem musi działać pod kontrolą Androida Lollipop lub wyższego i być połączone z siecią za pośrednictwem WiFi. Google już teraz zapowiada, że jeśli testy dadzą pozytywne rezultaty, program będzie rozszerzany również na inne kraje.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)