Google zapłacił prawie 2 miliardy dolarów za biurowiec

Google zapłacił prawie 2 miliardy dolarów za biurowiec
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

06.12.2010 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To, co pod koniec października było jeszcze plotką, już się potwierdziło: jak poinformował "The Wall Street Journal", Google za prawie dwa miliardy dolarów zakupił nowojorski budynek, w którym mieszczą się biura koncernu

To, co pod koniec października było jeszcze plotką, już się potwierdziło: jak poinformował "The Wall Street Journal", Google za prawie dwa miliardy dolarów zakupił nowojorski budynek, w którym mieszczą się biura koncernu.

Jest to największa transakcja obejmująca pojedynczy budynek na amerykańskim rynku nieruchomości w tym roku.

Piętnastopiętrowy budynek 111 Eighth dysponuje prawie 270 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni biurowej i zajmuje cały teren między ulicami 15. a 16. na Manhattanie. Jest to czwarta co do wielkości nieruchomość w Nowym Jorku. Około jednej trzeciej jego powierzchni użytkują firmy telekomunikacyjne; Google zajmuje obecnie niecałe 50 tysięcy metrów kwadratowych. Dotychczasowym właścicielem budynku była grupa, do której należy między innymi New York State Common Retirement Fund. Fundusz ten zarządza emeryturami ponad miliona urzędników stanu Nowy Jork o łącznej wartości około 132 miliardów dolarów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)