Google w końcu pozwala na usuwanie historii lokalizacji. Aktualizacja zabezpieczeń
28.06.2019 10:02
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W odpowiedzi na wiele kontrowersji, których podłożem były liczne wycieki danych w sieci, Google wprowadził nowe narzędzie mające na celu poprawę bezpieczeństwa naszych danych. W tym celu udostępnił możliwość autousuwania historii odwiedzanych lokalizacji.
Google już dawno zapowiadał, że da nam kontrolę i możliwość usuwania historii odwiedzanych miejsc, jednak na wprowadzenie obietnic w życie musieliśmy trochę poczekać. Na szczęście długo oczekiwane zmiany nadeszły i teraz mamy możliwość samodzielnego decydowania, jakie serwisy będą mogły pobierać o nas informacje albo całkowicie usunąć zgromadzone dotąd dane.
Być może już korzystanie z możliwości automatycznego usuwania danych o aktywności sieciowej i w aplikacjach, co 3 albo 18 miesięcy, bądź po wybranej przez nas dacie. Nowością, która została teraz wprowadzona, jest możliwość kontrolowania przechowywanych przez Google informacji o odwiedzonych przez nas miejscach.
Zobacz także: Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?
Jak skasować historię lokalizacji w Google?
Aby skorzystać z nowych funkcji musimy udać się do ustawień Konta Google na urządzeniu mobilnym i stamtąd wybrać zakładkę Prywatność, skąd będziemy w stanie zarządzać danymi dotyczącymi naszej aktywności. Na Twitterze Google udostępnił również więcej informacji na ten temat wraz z krótką instrukcją, jak znaleźć stosowne opcje.
Oczywiście Google zachęca do tego, by nie kasować informacji na temat historii odwiedzanych miejsc oraz naszej aktywności w przeglądarce czy aplikacjach. Firma zapewnia, że dokłada wszelkich starań, by poprawić jakość zabezpieczeń naszych danych a jednocześnie dzięki pozyskiwaniu od nas danych jest w stanie lepiej dopasować treść do naszych potrzeb i oczekiwań. W przypadku historii zachowania lokalizacji jest w stanie lepiej planować trasy dla naszych ulubionych miejsc. Ostateczne zdanie, co do przechowywania i przetwarzania danych należy oczywiście do nas – użytkowników.