Google planuje założenie internetowego sklepu z muzyką

Google planuje założenie internetowego sklepu z muzyką

Google planuje założenie internetowego sklepu z muzyką
Źródło zdjęć: © heise-online
23.06.2010 16:05

Koncern Google szykuje się do wejścia na rynek sprzedaży muzyki online - donosi "The Wall Street Journal". Według dziennika już pod koniec roku firma zamierza uruchomić płatny serwis z plikami do pobierania; w przyszłym roku miałaby ruszyć oferta abonamentowa. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie z przedstawicielami przemysłu muzycznego

Koncern Google szykuje się do wejścia na rynek sprzedaży muzyki online - donosi "The Wall Street Journal". Według dziennika już pod koniec roku firma zamierza uruchomić płatny serwis z plikami do pobierania; w przyszłym roku miałaby ruszyć oferta abonamentowa. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie z przedstawicielami przemysłu muzycznego - twierdzi WSJ.

Na razie nie wiadomo, czy Google zawarł już stosowne umowy z wytwórniami. Gigant z Mountain View mógłby dystrybuować muzykę nie tylko przez Internet, ale także w sieciach komórkowych dla urządzeń z Androidem.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Na początku maja ujawniono, że jeszcze tego lata Google planuje otworzyć sklep z e-książkami. Podobnie jak w przypadku oferty muzycznej, koncern stałby się konkurencją dla takich dostawców treści jak Amazon i Apple.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)