Google'owi grozi postępowanie antymonopolowe

Google'owi grozi postępowanie antymonopolowe18.07.2013 16:00
Google'owi grozi postępowanie antymonopolowe
Źródło zdjęć: © Robert Scoble / CC

Google przedstawił „niewystarczające argumenty” komisji antymonopolowej Unii Europejskiej. Ta dalej uważa, że jego wyszukiwarka może łamać lokalne prawo.

- _ Stwierdzam, że propozycje wysłane nam przez Google’a nie są wystarczające, by rozwiać nasze wątpliwości _–. stwierdziła komisarz Joaquin Almunia. Internetowy gigant zaproponował Unii Europejskiej bardziej czytelne oznaczanie własnych usług w wynikach wyszukiwania, a także łącza do konkurencyjnych wyszukiwarek, które miałyby być wyświetlane w wyszukiwarce Google. Najwyraźniej to wciąż za mało.
- _ Nasza propozycja złożona Komisji Europejskiej zdecydowanie usuwa cztery wskazane przez nią problemy _ –. stwierdził Al Verney, przedstawiciel Google’a. Dodał jednak, że jego firma będzie prowadziła dalsze negocjacje z Komisją.

Google’owi za naruszenie unijnego prawa antymonopolowego grozi pięć miliardów dolarów kary. Komisja zarzuca Google’owi, że ten wykorzystuje swoją dominującą pozycję na rynku wyszukiwarek internetowych, by promować za jej pomocą w sposób nieuczciwy inne swoje usługi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)