Google oficjalnie zmieniło się w Alphabet

Google oficjalnie zmieniło się w Alphabet
Źródło zdjęć: © Carlos Luna / CC

03.10.2015 14:34, aktual.: 05.10.2015 09:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma już Google, jakie znaliśmy - jest tylko Google stanowiące jedną z firm należących do koncernu Alphabet.

Wedle opublikowanych wczoraj oficjalnych dokumentów to, co wcześniej przedstawione zostało jako plany, stało się faktem –. do życia powołana została nowy globalny koncern Alphabet Inc. To do niego należy obecnie Google (którego prezesem jest obecnie Sundar Pichai), nadal obejmujące takie dziedziny jak Android, wyszukiwarka, YouTube, aplikacje, mapy i reklamy, ale także bardziej wyodrębnione obecnie firmy, takie jak Google Fiber, Calico, Life Sciences, Google Ventures, Google Capital, Nest czy wreszcie chyba najbardziej "pozytywnie zakręcona" Google X, zajmująca się między innymi autonomicznymi dronami czy autonomicznymi samochodami.
Dużo się zmieniło, ale w gruncie rzeczy... wszystko pozostało po staremu. Szefami firmy Alphabet, o której zapewne nie będziemy słyszeć zbyt często, pozostają Larry Page i Sergey Brin, którzy zapewne w obecnej sytuacji będą mogli co najwyżej swobodniej poświęcić się rozwijaniu innych sekcji tego ogromnego holdingu.

Warto też przypomnieć, że domena alphabet.com nie należy do firmy Alphabet - jej oficjalny adres internetowy to abc.xyz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)