Google: Drony Wing będą dostarczać przesyłki od roku 2017

Google: Drony Wing będą dostarczać przesyłki od roku 2017
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

04.11.2015 15:02, aktual.: 05.11.2015 07:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy w ubiegłym roku zespół Google X lab prezentował swój projekt o nazwie Wing, wydawać się mogło, że Mountain View jest trochę do tyłu w stosunku do konkurencji jeśli chodzi o badania nad dronami. Nic bardziej mylnego. David Vos, manager tego projektu twierdzi, że latające skrzydła Google będą dostarczały przesyłki już w 2017 roku.

Słowa Vosa przywołuje serwis Tech Times. Według niego Alphabet - nowa spółka-matka Google'a - prowadzi intensywne rozmowy z Federalną Administracją Lotnictwa (FAA) w sprawie wymagań i odpowiednich pozwoleń, które miałyby zaowocować tym, że już w ciągu dwóch lat urządzenia te zaczną regularnie dostarczać przesyłki.

- Naszym celem jest stworzenie komercyjnego przedsięwzięcia do roku 2017 - stwierdził Vos podczas konferencji poświęconej ruchowi lotniczemu, która odbyła się w Waszyngtonie.

Szef projektu Wing dodał też, że system pozwalający na identyfikację dronów i utrzymujący je w bezpiecznej odległości od innych pojazdów latających, powinien być gotowy w ciągu dwunastu miesięcy. Rejestr dronów, jaki amerykański rząd chce wprowadzić jeszcze w tym roku, ma być pierwszym krokiem w kierunku implementacji systemu kontroli ruchu dla bezzałogowców.

Na razie nie wiadomo dokładnie, za pomocą jakich urządzeń Google zamierza realizować w przyszłości dostawy, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe eksperymenty firmy prowadzone w Australii i Kalifornii, będzie to zapewne konstrukcja oparta właśnie na projekcie Wing, czyli latającego skrzydła zdolnego do pionowego startu i zawiśnięcia w powietrzu.

Polecamy na stronach Giznet.pl: UE: Koniec neutralności sieci

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)