Google Chrome najczęściej używaną przeglądarką na świecie

Google Chrome najczęściej używaną przeglądarką na świecie

Google Chrome najczęściej używaną przeglądarką na świecie
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / Flickr / CC
22.05.2012 09:25, aktualizacja: 22.05.2012 11:37

Google Chrome od dłuższego już czasu deptało po piętach Internet Explorerowi. Według danych Statcounter w zeszłym tygodniu Chrome wyprzedził w końcu produkt Microsoftu pod względem liczby użytkowników.

Badania Statcounter okazały się być podwójnie szczęśliwe dla Google –. ich mobilna przeglądarka, Android Robot, przeskoczyła Operę w rankingu najczęściej używanych przeglądarek mobilnych.

Oczywiście do tego typu zestawień należy podchodzić z dystansem, ponieważ nikt nie jest w stanie (jeszcze) zmierzyć faktycznego użycia przeglądarek, wszystkie tego typu badania muszą opierać się na szacunkach na podstawie prób statystycznych. Ale, z dużą dozą prawdopodobieństwa, można przyjąć, że Chrome faktycznie jest najczęściej używaną przeglądarką na świecie.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Microsoft jednak nie zamierza poddawać się bez walki. Te same dane sugerują, że Internet Explorer 9 powoli także zdobywa coraz większą popularność. Ale gigantowi z Redmont będzie bardzo trudno odzyskać utracone pierwsze miejsce, jeśli jest to w ogóle możliwe. Spójrzmy prawdzie w oczy –. mamy drugą dekadę XXI wieku, z internetu nie korzysta się już jedynie na służbowych komputerach stojących w biurze. Zawartość internetu przegląda się na najróżniejszych urządzeniach, czasy dominacji Internet Explorera już raczej minęły.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)