Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie!

Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie!

Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie!
07.06.2014 09:27, aktualizacja: 07.06.2014 09:59

Według najnowszego raportu Adobe Digital Index (ADI), Chrome przegonił właśnie Internet Explorera jeśli chodzi o Stany Zjednoczone. Chrome już wcześniej był najpopularniejszą przeglądarką wszędzie z wyjątkiem USA. Teraz zyskał status najpopularniejszej przeglądarki na świecie.

Według raportu, do Chrome należy 31,8% udziału w rynku w USA. To o 6% więcej niż rok temu. Drugie miejsce zajmuje Internet Explorer (spadek o 6% w porównaniu z danymi sprzed roku) z 30,9%, zaraz za nim znajdziemy przeglądarkę od Apple: Safari, z której korzysta 25% internautów.

Chrome zawdzięcza zwycięstwo urządzeniom mobilnym - jeśli przyjrzymy się desktopom, to królem nadal pozostaje IE z 43,3% udziałem. Na tym polu przeglądarka Google'a może pochwalić się zaledwie 30,6% udziałem. Chrome nie zajmuje też pierwszego miejsca na urządzeniach mobilnych, gdzie z kolei niepodzielnie triumfuje Safari z udziałem wynoszącym 59,1%. Do Androida należy zaledwie 20,3% rynku mobilnego.

Jak wygląda sytuacja w Polsce?

Jeszcze rok temu w naszym kraju królował Firefox, to jednak już przeszłość. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie urządzenia, z których Polacy surfują po Sieci, to Chrome ma 34,64% udziału w rynku. Firefox o 2,5% mniej, czyli 34,11%. Opera i Internet Explorer w naszym kraju mają mniej niż 9% (Opera jest popularniejsza: 8,71% w porównaniu do 8,47% IE).

Google z pewnością ma kolejny powód do świętowania, szczególnie że już niedługo pojawi się stabilna, 64-bitowa wersja Google Chrome, która z pewnością przyczyni się do wzrostu o kolejne kilka procent.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Polacy chcą zrewolucjonizować wymianę dużych plików

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)