Google Chrome eliminuje niedogodność, z którą spotkał się każdy internauta

Google Chrome eliminuje niedogodność, z którą spotkał się każdy internauta

Google Chrome eliminuje niedogodność, z którą spotkał się każdy internauta
Źródło zdjęć: © East News
Adam Bednarek
12.04.2017 16:46, aktualizacja: 12.04.2017 19:30

Nie był to może wielki, ale za to na pewno odczuwalny błąd każdej przeglądarki. W nowej wersji Google Chrome czegoś takiego jednak nie znajdziemy. Różnicę odczujecie i na komputerze, i na sprzętach mobilnych.

Mowa tu o automatycznym “przeskakiwaniu” strony. Na pewno zdarzyło się wam przewijać stronę, nim wszystkie dane - grafiki i reklamy - się wgrały. Gdy już witryna się wczytała, przesuwała się w górę. Automatycznie, bez waszego udziału, lekceważąc to, że wy akurat czytaliście fragment znajdujący się znacznie niżej.

Na dodatek przez to można było kliknąć w link, którego wcale nie chciało się otworzyć. Albo w reklamę.

Pracownicy Google'a z tym problemem sobie poradzili. Ich system sprawi, że witryna - nowość działa zarówno w mobilnej, jak i stacjonarnej wersji przeglądarki - przestanie “skakać”. Najlepiej widać to na filmiku - po lewej stronie widzimy "tradycyjne" działanie strony, po prawej z aktywnym mechanizmem Google'a:

Różnica widoczna jest gołym okiem. Użytkownicy zmianę na pewno bardzo szybko odczują.

Koniec z przypadkowymi kliknęciami, koniec z automatycznym przewijaniem, koniec z odszukiwaniem fragmentu, na którym skończyło się czytać. Przynajmniej na Google Chrome. Choć coś czuję, że to pomysł, który bardzo szybko skopiuje konkurencja...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)