Google Chrome 1.0 - finalna wersja już u nas

Google Chrome 1.0 - finalna wersja już u nas
Źródło zdjęć: © Google

11.12.2008 22:01, aktual.: 12.12.2008 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj informowaliśmy, że finalna wersja przeglądarki Google Chrome trafi na rynek szybciej niż można się było tego spodziewać. Tak też się stało - wieczorem firma Google ogłosiła, że produkt wyszedł z wersji Beta!

Przypomnijmy, że przeglądarka Google Chrome w wersji Beta ujrzała światło dzienne po raz pierwszy na początku września tego roku (pisaliśmy o tym w artykule Google Chrome - pogromca IE już do pobrania!). Jest to darmowe rozwiązanie, które ma być alternatywą dla takich produktów jak Internet Explorer, Firefox czy Opera. Niestety po początkowych sukcesach i olbrzymim zainteresowaniu ze strony użytkowników aplikacja straciła w ostatnim czasie na popularności, między innymi ze względu na sporą ilość błędów.

Dzisiaj informowaliśmy - opierając się na informacjach podawanych przez Marissę Mayer, wiceprezes firmy Google - że Google Chrome wkrótce wychodzi z fazy Beta. Finalnej wersji można było spodziewać się na początku przyszłego roku, prawdopodobnie w styczniu. Słowa te okazały się jedynie zasłoną dymną dla prawdziwej daty premiery. Przeglądarka Google Chrome 1.0 jest dostępna już dzisiaj!
Firma Google zdecydowała się zdjąć etykietę Beta po ponad 100 dniach ciężkiej pracy nad poprawieniem stabilności i wydajności przeglądarki.

"Google Chrome jest przeglądarką zaprojektowaną dla nowej formuły Internetu, który od kilku lat rozwija się znacznie bardziej dynamicznie. Dawniej strony internetowe były połączeniem tekstu i prostej grafiki. Dzisiaj stają się potężnymi platformami multimedialnymi, zawierającymi między innymi wideo i gry oraz narzędzia do współpracy online. Google pracując nad przeglądarką Chrome skupiał się głównie na tym, aby umożliwiała ona użytkownikom surfowanie po sieci szybciej, łatwiej i stabilniej" - czytamy w komunikacie wydanym z okazji premiery wersji 1.0.

Owe 100 dni pracy doprowadziły - według przedstawicieli Google'a - do znacznego ulepszenia przeglądarki. Finalna wersja o numerze 1.0.154.36 doczekała się usprawnień w kilku kluczowych obszarach:

Stabilność i wydajność
Programiści skupili się na poprawieniu wydajności, przywiązując także uwagę do stabilności aplikacji podczas przeglądania materiałów audio i wideo.

Większa szybkość
Przeglądarka - w porównaniu do wersji Beta - uruchamia się i ładuje strony znacznie szybciej. Efekt taki udało się uzyskać dzięki ulepszeniom wprowadzonym do silnika V8 JavaScript.

Menedżer zakładek i kontrola prywatności
Zakładki przeglądarki oferują większe możliwości, łatwiej jest również nimi zarządzać. Zagadnienia dotyczące prywatności zostały pogrupowane i znajdują się w jednym miejscu wraz ze szczegółowymi wyjaśnieniami.

Przedstawiciele Google uzasadniając rezygnację z etykiety Beta podkreślają, że było to możliwe dzięki osiągnięciu założonych celów w zakresie zwiększenia wydajności i stabilności. Programistów czeka jednak ciężka praca związana z wprowadzaniem nowych funkcji ( na przykład automatyczne wypełnianie formularzy i obsługa RSS ), usprawnieniami aplikacji oraz przygotowaniem wersji dla systemów Mac i Linux.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)