Google chce kupić największy biurowiec na Manhattanie

Google chce kupić największy biurowiec na Manhattanie
Źródło zdjęć: © Google

29.10.2010 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według dziennika "The New York Post" (NYP) koncern Google jest zainteresowany zakupem największego biurowca na Manhattanie. Budynek przy Ósmej Alei 111 (111 Eight), w którym firma wynajmuje już powierzchnię biurową, ma 18 pięter i trudno uznać go za drapacz chmur - ale zajmuje cały kwartał między ulicami 15 i 16 oraz alejami Ósmą i Dziewiątą; z 270 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni plasuje się na czwartym miejscu wśród największych nieruchomości w Nowym Jorku. Innymi najemcami biur są Nike, Barnes & Noble i Lifetime Entertainment

Obiekt należał niegdyś do kapitanatu portu w Nowym Jorku i New Jersey. Obecni właściciele chcą go sprzedać za około dwa miliardy dolarów. Jednak to, czy budynek rzeczywiście kupi Google, nie jest jeszcze przesądzone.

Obraz
© Budynek przy Ósmej Alei największym biurowcem na Manhattanie (fot. heise-online)

Według informacji NTP biurowcem interesuje się wiele innych firm (m.in. z Azji, Ameryki Południowej, Izraela i kilku państw arabskich). Koncern internetowy z pewnością mógłby sobie pozwolić na taki biurowiec: według agencji ratingowej Moody's w połowie 2010 roku Google dysponował rezerwami gotówki w wysokości 30 miliardów dolarów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)