Google chce kupić największy biurowiec na Manhattanie

Google chce kupić największy biurowiec na Manhattanie

Google chce kupić największy biurowiec na Manhattanie
Źródło zdjęć: © Google
29.10.2010 14:50

Według dziennika "The New York Post" (NYP) koncern Google jest zainteresowany zakupem największego biurowca na Manhattanie. Budynek przy Ósmej Alei 111 (111 Eight), w którym firma wynajmuje już powierzchnię biurową, ma 18 pięter i trudno uznać go za drapacz chmur - ale zajmuje cały kwartał między ulicami 15 i 16 oraz alejami Ósmą i Dziewiątą; z 270 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni plasuje się na czwartym miejscu wśród największych nieruchomości w Nowym Jorku. Innymi najemcami biur są Nike, Barnes & Noble i Lifetime Entertainment

Obiekt należał niegdyś do kapitanatu portu w Nowym Jorku i New Jersey. Obecni właściciele chcą go sprzedać za około dwa miliardy dolarów. Jednak to, czy budynek rzeczywiście kupi Google, nie jest jeszcze przesądzone.

Obraz
© Budynek przy Ósmej Alei największym biurowcem na Manhattanie (fot. heise-online)

Według informacji NTP biurowcem interesuje się wiele innych firm (m.in. z Azji, Ameryki Południowej, Izraela i kilku państw arabskich). Koncern internetowy z pewnością mógłby sobie pozwolić na taki biurowiec: według agencji ratingowej Moody's w połowie 2010 roku Google dysponował rezerwami gotówki w wysokości 30 miliardów dolarów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)