Google chce badać swoich pracowników przez 100 lat
Warunki pracy w Google należą podobno do jednych z najlepszych na świecie. Jednak do całego zestawu darmowych bonusów, niektórzy z pracowników Google będą mogli dołączyć udział w badaniach socjologicznych – Mountain View planuje przeprowadzić długoterminowe badanie na temat pracy. Badanie ma być naprawdę długoterminowe, ponieważ zakończy się ono za niecałe 100 lat.
01.04.2014 | aktual.: 01.04.2014 15:00
Wewnętrzny zespół badaczy Google zamierza przeprowadzić długoterminowy eksperyment, którego celem będzie zebranie danych przydatnych do odpowiedzenia na pytanie o to, co sprawia, że pracownicy są efektywni i zadowoleni z pracy. Laszlo Bock, szef działu kadr Google, w swoim gościnnym wpisie dla Harvard Business Review nie ukrywa, że jego firma zainspirowała się badaniem nad chorobami serca, które zostało zapoczątkowane 6. lat temu w Massachusetts.
W wykonaniu Google badanie ma obejmować 4 tysiące losowo wybranych pracowników, którzy dwa razy do roku anonimowo brać będą udział w badaniach, które obejmować będą „cechy statyczne, takie jak osobowość; cechy zmienne, takie jak nastawienie do kultury pracy, projektów, współpracowników oraz tego, w jaki sposób Googlerzy wpisują się w sieć relacji wokół nich". Google zamierza następnie przeanalizować sposób, w jaki wszystkie te czynniki łączą się z nastawieniem do pracy, efektywnością i pełnioną przez danego pracownika funkcją.
Udział w badaniu jest dobrowolny, a Google znalazło już pierwszą partię jego uczestników. Badanie, które rozpoczęło się tak naprawdę już dwa lata temu, zakończyć ma się w 211. roku. Zakładając oczywiście, że na początku XXII wieku Google nadal będzie istniało.
Firma co prawda nie wie, jaki obraz wyłoni się na podstawie badania trwającego dziesięciolecia, ale ma nadzieję, że dzięki niemu dowie się między innymi więcej na temat zaangażowania pracowników oraz tego, w jaki sposób podtrzymać je przez dłuższy czas.
Polecamy w serwisie Giznet.pl: Cybathlon, czyli pierwsze zawody dla osób korzystających z technologii wspomagających