Goodram AD‑AM, pamięci USB w kształcie wąsów

Goodram AD-AM, pamięci USB w kształcie wąsów
Źródło zdjęć: © Producenta

01.04.2011 09:40, aktual.: 01.04.2011 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polski producent pamięci, firma Wilk Elektronik SA już 1 kwietnia wprowadza do sprzedaży pamięci USB w kształcie wąsów. Nie będą to jednak zwykłe wąsy, bowiem dzięki unikalnej technologii AD-AM po złączeniu dwóch połówek

Polski producent pamięci, firma Wilk Elektronik SA już 1 kwietnia wprowadza do sprzedaży pamięci USB w kształcie wąsów. Nie będą to jednak zwykłe wąsy, bowiem dzięki unikalnej technologii AD-AM po złączeniu dwóch połówek wąsa podwoimy pojemność naszej pamięci.

Goodram AD-AM (skrót ang. Add And Memory) to nazwa najnowszych pendrive wytwarzanych przez polską firmę Wilk Elektronik SA. Nietypowe nośniki pamięci wyróżniają się nie tylko kształtem, który został opracowany w tunelach aerodynamicznych, ale również funkcjonalnością. Każda połówka wąsa posiada od 2 do 64GB pojemności, dzięki czemu po złączeniu dwóch części otrzymujemy pamięć USB o podwójnej pojemności od 4 do 128GB.

Obraz
© (fot. Producenta)

Goodram AD-AM to prawdziwy skok po rekord –. wyjaśnia Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA – ten innowacyjny model pamięci jest efektem dziesięciu lat pracy naukowców, którzy prowadząc liczne badania w tunelach aerodynamicznych doszli do wniosku, że przepływ powietrza może przyspieszyć przesył danych w pamięci.

Efektem tych badań jest unikalny kształt Goodram AD-AM, który przypomina klasyczny wąsik. Delikatnie zakręcona końcówka pozwala na lepsze wykorzystanie komórek pamięci, które dzięki rozmiarowi zbocza (z ang. Hill Size) oraz skróconemu rozbiegowi znacznie zwiększyły możliwości pamięci. W efekcie każdy posiadacz polskiego pendrive może odczytywać dane z prędkością (z ang. V, jak Vikersund) 230,5MB/s a zapisywać nawet do 142MB/s (Oslo). Goodram AD-AM, podobnie jak wszystkie pamięci Goodram objęte są wieczystą gwarancją.

Dane techniczne Goodram AD-AM:

Pojemność: 4-128GB (przy włączonym trybie Hill Size)
Tryb przesyłu danych: Telemark ciągły
Gwarancja: wieczysta
Funkcja ReadyBoost: wspomagana
Temperatura pracy: 0° do +50°C (zalecana)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)