Gmail zmusza do aktualizacji Windows i porzuca starsze wersje Chrome

Gmail zmusza do aktualizacji Windows i porzuca starsze wersje Chrome

Gmail zmusza do aktualizacji Windows i porzuca starsze wersje Chrome
Źródło zdjęć: © flickr.com | Oneras
04.02.2017 12:19, aktualizacja: 05.02.2017 10:45

Używasz poczty Gmail i masz komputer z Windows XP, bądź Windows Vista? Lepiej szykuj się na przesiadkę na nowszego Windowsa, inaczej Google zablokuje większość funkcji poczty w przeglądarkach. Poczta również będzie miała mocno ograniczone funkcje, jeśli używasz Chrome w wersji 53 lub starszej.

Gmail kończy ze wsparciem dla Google Chrome 53

Deweloperzy Google zapowiedzieli właśnie, że użytkownicy korzystający z przeglądarki internetowej Chrome 53 i starszych będą mieli dostęp jedynie do podstawowych funkcji Gmaila. Ostateczny termin zakończenia wsparcia dla poczty został wyznaczony do 8 lutego 2017 r. Powodem takiego działania jest obawa giganta, że starsze wersje programu mają być bardziej podatne na ataki hakerów.

Jeśli chcecie uniknąć odcięcia od poczty Gmail, powinniście włączyć automatyczną aktualizację Google Chrome. Jeśli użytkownik poczty nie zdecyduje się na taki ruch, musi liczyć się z brakiem aktualizacji m.in. dotyczących bezpieczeństwa. To nie wszystkie niedogodności jakie czekają opornych. Brak nowej wersji Chrome w grudniu 2017 r. skończy się przełączeniem Gmaila na wersję HTML.

Masz Windows XP bądź Vista?

Dobrze ci się żyje z Windowsem XP bądź z Windowsem Vistą? Niestety, mamy złą wiadomość. W tym przypadku nie wystarczy aktualizacja Chrome'a do nowszej wersji. Wszystko przez to, że najświeższa wersja przeglądarki ma numer 49. Wygląda na to, że do końca roku musicie zainstalować sobie nowszą wersję okienek. Inaczej koniec z bezpiecznym korzystaniem z poczty Gmail.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)