Globalna awaria usługi Google Calendar. Kalendarz przestał działać

Globalna awaria usługi Google Calendar. Kalendarz przestał działać

Globalna awaria usługi Google Calendar. Kalendarz przestał działać
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.06.2019 18:07

Kalendarz Google nie działa i użytkownicy na całym świecie nie mogą się do niego zalogować. Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem, Google pracuje nad rozwiązaniem problemu, jednak na razie nie została zdiagnozowana przyczyna jego wystąpienia.

W serwisie The Verge czytamy, że Google potwierdził - firma bada przyczyny problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem. Google kategoryzuje problem jako "przerwanie usługi", ale na szczęście większość pozostałych usług Google działa bez zarzutu, w tym Mapy Google. Problemy w funkcjonalności zauważyli jednak także użytkownicy Hangouts Meet.

Na razie osoby próbujące zalogować się się do Kalendarza Google spotkają się z komunikatem "Błąd 404". Problem z dostępem do usługi zaczął pojawiać się chwilę, po tym jak G Suite opublikowało komunikat, mówiący o tym, że planowanie może być łatwiejsze dzięki Kalendarzowi Google.

Nie jest to pierwsza duża awaria usług Google w ostatnim czasie. Niedawno użytkownicy mieli problem z logowaniem się do Gmaila, YouTube’a czy Snapchata. Google jako powód odłączenia usług czasowo z Chmury podawał "wysoki poziom przeciążenia sieci we wschodniej części USA".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)