GIS ostrzega: kubki termiczne z trującą substancją

GIS ostrzega: kubki termiczne z trującą substancją

GIS ostrzega: kubki termiczne z trującą substancją
Źródło zdjęć: © GIS
Grzegorz Burtan
08.01.2019 12:41, aktualizacja: 15.01.2019 12:40

Sieć Aldi działa w Polsce od 10 lat. Od tego czasu otworzyła w naszym kraju 124 sklepy. Ostatnio wprowadziła jednak produkt, który można nazwać potknięciem przy dalszej ekspansji. Mowa o bambusowych kubkach termicznych.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wspomnianych kubków termicznych. "W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów" – czytamy w komunikacie.

Formaldehyd jest substancją chemiczną, która posiada właściwości bakteriobójcze. W dużym stężeniu jest silnie trująca. Ale po rozcieńczeniu stosuje się ją w przemyśle i przy produkcji przedmiotów codziennego użytku. Także kubków.

ALDI zareagowało na otrzymane od GIS sprawozdanie z badań. Sieć natychmiast zdecydowała się na wycofanie ze sprzedaży pozostałych kubków. Wszystkie niezgodne wyroby zostały zutylizowane w punktach sprzedaży. Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje działania prowadzone przez przedsiębiorcę. GIS zaleca, by nie używać kubków wskazanych w komunikacie do spożywania żywności, w tym napojów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)