Gigabyte prezentuje nowe karty graficzne z serii GTX 560 Ti

Gigabyte prezentuje nowe karty graficzne z serii GTX 560 Ti

Gigabyte prezentuje nowe karty graficzne z serii GTX 560 Ti
Źródło zdjęć: © Gigabyte
28.01.2011 11:09

Gigabyte, producent kart graficznych i płyt głównych zaprezentował nowe karty graficzne z serii GTX 560 Ti - GV-N560SO-1GI i GV-N560OC-1GI. Oba modele zaprojektowano w oparciu o procesor graficzny...

Gigabyte, producent kart graficznych i płyt głównych zaprezentował nowe karty graficzne z serii GTX 560 Ti - GV-N560SO-1GI i GV-N560OC-1GI. Oba modele zaprojektowano w oparciu o procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 560 Ti. Ponadto karty wyposażone są w szybkie pamięci typu GDDR5 oraz zapewniają wsparcie dla szeregu technologii, takich jak NVIDIA 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 2-way SLI. Dodatkowym plusem GV-N560SO-1GI i GV-N560OC-1GI jest system chłodzenia WINDFORCE 2X, który przy zachowaniu wysokiej kultury pracy gwarantuje skuteczne odprowadzanie ciepła. Powyższe parametry sprawiają, że najnowsze karty graficzne Gigabyte powinny się sprawdzić w najnowszych grach bazujących na DX11.

Najszybszy na świecie GTX 560 Ti

Jedna z dwóch najnowszych kart graficznych GIGABYTE GTX 56. Ti, model GV-N560SO-1GI, należy do serii produktów SOC (Super Overclock Series). Karta ta, po fabrycznym podkręceniu pracuje z częstotliwościami pracy rdzenia GPU oraz pamięci, które wynoszą odpowiednio 1 GHz oraz 4580 MHz. Dla porównania wartości te w przypadku referencyjnych modeli to 822 i 4000 MHz. Takie wyniki fabrycznego overclockingu karty graficznej GV-N560SO-1GI udało się uzyskać m.in. dzięki zaawansowanemu systemowi sortowania układów - GPU Gauntlet Sorting oraz zastosowaniu technologii Ultra Durable VGA połączonej z PCB zgodnym ze standardem VGA+. Te wszystkie elementy sprawiają, że GIGABYTE GV-N560SO-1GI jest jedną z najszybszych na świecie, fabrycznie produkowanych, kart graficznych z serii NVDIA GeForce GTX 560 Ti. Producent zapewnia, że wydajność tego modelu przekłada się na płynną rozgrywkę oraz efekty wizualne jakie możemy podziwiać w grach wykorzystujących najnowszy DirectX 11. Dodatkowymi atutami GV-N560SO-1GI, które docenią
szczególnie fani podkręcania, są specjalne punkty do pomiaru napięcia na PCB, zestaw narzędzi OC Guru, siedmiofazowa sekcja zasilana oraz system chłodzący WINDFORCE 2X.
Dobre rezultaty w dziedzinie overclockingu ma zapewnić system selekcjonowania układów, Gigabyte GPU Gauntlet Sorting. Każdy GPU, wyselekcjonowany w ramach tego systemu, musi przejść testy. Proces sortowania oferuje trzy główne zalety. Pierwsza, to wzrost potencjału na podkręcenie –. w przypadku GV-N560SO-1GI wynosi on około 21%. Druga oznacza optymalizację efektywności termicznej, co sprowadza się do obniżenia temperatury o 16% (w porównaniu do referencyjnego GTX 560 Ti). Powyższy fakt wpływa także na komfort pracy – wentylatory pracujące z niższą prędkością obrotową, także w trybie 3D, przyczyniają się do zmniejszenia poziomu hałasu. Ostatnia z zalet dotyczy obniżenia strat energii w systemie dystrybucji zasilania – w przypadku GV-N560SO-1GI oszczędności sięgają około 12%.

Ultra Durable VGA+

Dzięki technologii Ultra Durable VGA+, która charakteryzuje się zastosowaniem do produkcji komponentów (5+1), seria Super Overclock Series dają możliwość uzyskania dobrych wyników w testach graficznych. Gigabyte Ultra Durable VGA+ to także 5 kondensatorów typu proadlizer, które dają karcie graficznej GV-N560SO-1GI lepsze możliwości stabilnego zasilania, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, zwłaszcza podczas OC.

OC Guru – Uniwersalne narzędzie do OC

Gigabyte OC Guru to narzędzie do zmian parametrów pracy karty graficznej. Dzięki możliwości modyfikacji ustawień sprzętowo-programowych, OC Guru daje nam m.in. możliwość wyboru pomiędzy trzema zapisanymi profilami: OC (nazwa wymowna –. tryb zoptymalizowany pod kątem podkręcania), Gaming (gwarancja stabilności i wydajności w grach) i Green (korzystając z tego profilu możemy liczyć na oszczędności energii). Możliwa jest również ręczna zmiana ustawień.

Punkty odczytu napięcia

Punkty odczytu napięcia na PCB kart graficznych z serii SOC, to ukłon Gigabyte w stronę użytkowników zajmujących się podkręcaniem profesjonalnie. Rozwiązanie takie umożliwia im nie tylko dokładne pomiary oraz monitorowanie napięć kluczowych komponentów karty graficznej, ale także i ich zmianę.

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)