Gigabyte GA-X79-UD3 - wydajna płyta za 1000 zł

Gigabyte GA‑X79-UD3 - wydajna płyta za 1000 zł

Gigabyte GA-X79-UD3 - wydajna płyta za 1000 zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.12.2011 12:05

Gigabyte GA-X79-UD3 to płyta główna stworzona z myślą o użytkownikach, którzy szukają wydajnej konstrukcji. Pełną funkcjonalność płyty zapewniają cztery sloty PCI Express 3.0x16 (wszystkie wspierają technologie SLI i CrossFireX), sześć portów SATA-600, dwa porty eSata-600, cztery szybkie porty USB 3.0 (w tym dwa wyprowadzone na przedni panel) oraz aż 14 portów USB 2.0.

Gigabyte GA-X79-UD3 wspiera również 7.1 kanałowy system audio obsługiwany przez najnowszy kodek Realtek ALC89. i pozwala na implementację aż czterech kart graficznych. Umożliwia stworzenie silnej platformy do gier i multimedialnego centrum rozrywki domowej.

GA-X79-UD3 wspiera także opatentowaną technologię DualBIOS, czyli implementację na płycie dwóch kości BIOSu. Dzięki temu, w razie awarii jednej z kości, jest ona automatycznie i niemal natychmiastowo zastępowana przez drugą. Płyta wyróżnia się też nowym interfejsem graficznym BIOSu oraz innowacyjnym trybem 3. dla początkujących. Pozwala on zrozumieć mniej wprawnym użytkownikom, w jaki sposób ustawienia BIOSu wpływają na poszczególne obszary płyty głównej. Tryb UEFI jest natomiast przeznaczony dla overclockerów i zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć maksymalną kontrolę nad swoim sprzętem.

Nowością na płycie jest autorski cyfrowy system zasilania „8+2+1”, który dostarcza osiem faz do sekcji głównego zasilania CPU (VTT), dwie do kontrolera pamięci (CPU VSA) i jedną do interfejsu PCI Ex oraz DMI (CPU VTT). Nad stabilnością pracy płyty Gigabyte GA-X79-UD3 czuwają również wysokiej jakości kondensatory polimerowe i ferrytowe cewki, zapewniające niższe straty energii, a przez to wzrost wydajności nawet do 20%. Dodatkowo technologia OVP (Over Voltage Protection) chroni płytę przed skokami napięć na CPU i pamięci.

Sugerowana cena detaliczna to: 980,00 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)