GeForce GTX480 - Nvidia uchyla rąbka tajemnicy

GeForce GTX480 - Nvidia uchyla rąbka tajemnicy
Źródło zdjęć: © YouTube.com

05.03.2010 18:30, aktual.: 08.03.2010 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nvidia w swoim kanale serwisu YouTube opublikowała film prezentujący możliwości karty graficznej GeForce GTX480. Jest co oglądać.

Na trzy tygodnie przed oficjalną premierą kart graficznych wykorzystujących architekturę Fermi możliwości jednego z takich urządzeń zaprezentował Tom Petersen, dyrektor marketingu w Nvidii.

Na filmie, który możecie obejrzeć poniżej, opisuje on, w jaki sposób GeForce GTX48. obsługuje funkcje DirectX, w tym tesselację. Jest to, przypomnijmy, system podziału trójkątów na mniejsze elementy i w ten sposób zwiększający szczegółowość sceny.
Petersen demonstruje też wyniki porównawcze wydajności tesselacji, uzyskane przez GeForce'a GTX 48. oraz konkurencyjną kartę AMD Radeon HD5870 w benchmarku Heaven.
Na filmie zobaczyć można również, jak radzą sobie dwa pracujące w trybie SLI GeForce'y GTX480. użyte do renderingu obrazu w systemie 3DVision Surround. Technologia stanowi rozwinięcie systemu Nvidia 3D Vision i przypomina nieco rozwiązanie AMD Eyefinity - obraz może być rozłożony na trzy monitory - tyle, że jest on przy okazji generowany jako stereoskopowe 3D (efekt można uzyskać zakładając okulary z aktywną migawką).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także