Gdzie na grzyby? Te aplikacje pomogą każdemu grzybiarzowi

Gdzie na grzyby? Te aplikacje pomogą każdemu grzybiarzowi
Źródło zdjęć: © iStock.com

09.10.2019 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpoczął się sezon na grzyby, a w niektórych miejscach w Polsce możemy mówić o ogromnym urodzaju. Gdzie pójść na grzyby? Warto zainstalować aplikacje, które pomogą nie tylko odnaleźć się w lesie, ale również ułatwią rozpoznawanie poszczególnych gatunków grzybów.

Aplikacje, z których możemy korzystać w trakcie zbierania grzybów, będą ogromnym ułatwieniem. Przede wszystkim warto polecić dwie z tych dostępnych na rynku: mapę na grzyby opracowaną przez Lasy Państwowe oraz Atlas Grzybów.

Lasy Państwowe przygotowały specjalną aplikację, która pomoże nam odnaleźć się w terenie. mBDL, czyli mobilny Bank Danych o Lasach rejestruje naszą trasę i oferuje wiele dodatkowych funkcji, które ułatwią nam np. odnalezienie auta.

Drugą aplikacją, którą warto zainstalować na swoim telefonie jest Atlas Grzybów. Największą zaletą jest ogromna ilość zdjęć grzybów, pleśni i porostów. Każdemu zdjęciu towarzyszy szczegółowy opis. Aplikacja przyda się przede wszystkim początkującym grzybiarzom, ale również ci, którzy od lat zbierają grzyby mogą znaleźć w niej przydatne informacje.

Szczegółowy opis obu aplikacji i informację, skąd je pobrać znajdziecie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)