Garść ciekawostek na temat aparatu fotograficznego w Nokii N9

Garść ciekawostek na temat aparatu fotograficznego w Nokii N930.06.2011 12:38
Garść ciekawostek na temat aparatu fotograficznego w Nokii N9
Źródło zdjęć: © Nokia

Damian Dinning, odpowiedzialny w Nokii za mobilne rozwiązania fotograficzne, podzielił się kilkoma faktami i ciekawostkami na temat aparatu zamontowanego w najnowszej Nokii N9.

Przede wszystkim aktywna rozdzielczość matrycy, która wynosi dokładnie 8,7 Mpix. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone po to, aby przy wykonywaniu zdjęć panoramicznych w proporcjach 16:9 strata pikseli była jak najmniejsza. W przypadku układu 1. Mpix są to aż 4 Mpix, natomiast tutaj tylko 1,6 Mpix.

288760597582198931
Źródło zdjęć: © (fot. Nokia)

Kolejna sprawa to przysłona, która ma wartość jedynie f/2.2. Oznacza to, że w porównaniu do modelu N8, matryca w N9 otrzymuje nawet do 75% więcej światła. Dzięki temu jakość zdjęć jest znacznie lepsza przy tych samych parametrach. Według Nokii jest to najjaśniejszy na rynku obiektyw montowany w telefonie komórkowym.
Nokia N9 została wyposażona w diodową lampę błyskową LED zamiast ksenonowej. Stało się tak za sprawą rozmiarów tej drugiej, która po prostu nie mieściła się w układzie optycznym. W zamian za to Nokia wykorzystała nowe diody LED, które mają dawać nawet do 20. więcej światła niż te z poprzedniej generacji, jednocześnie zmniejszając gabaryty całego układu.

Dinning chwali się również ciągłym autofokusem zarówno podczas wykonywania zdjęć, jak i rejestracji materiałów wideo za pomocą N9. Występuje on w dwóch wersjach - automatycznej oraz dotykowej. W przypadku wykonywania zdjęć ma on mieć zakres od 10 cm do nieskończoności.

Na zakończenie Dinning przedstawia aparat z N9 jako układ, który najszybciej na rynku wykonuje zdjęcia fotograficzne. Uruchomienie aparatu fotograficznego, podgląd kadru na ekranie, podejście do wykonania zdjęcia oraz samo jego wykonanie ma zajmować jedynie 2,6 sekundy.

W świetle tych wszystkich faktów informacja o tym, że obiektyw posiada optykę Carl-Zeiss oraz ogniskową wynoszącą jedynie 2. mm wydaje się mniej znaczącym, chociaż również wartym odnotowania szczegółem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)