Garść ciekawostek na temat aparatu fotograficznego w Nokii N9

Garść ciekawostek na temat aparatu fotograficznego w Nokii N9

Garść ciekawostek na temat aparatu fotograficznego w Nokii N9
Źródło zdjęć: © Nokia
30.06.2011 12:38

Damian Dinning, odpowiedzialny w Nokii za mobilne rozwiązania fotograficzne, podzielił się kilkoma faktami i ciekawostkami na temat aparatu zamontowanego w najnowszej Nokii N9.

Przede wszystkim aktywna rozdzielczość matrycy, która wynosi dokładnie 8,7 Mpix. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone po to, aby przy wykonywaniu zdjęć panoramicznych w proporcjach 16:9 strata pikseli była jak najmniejsza. W przypadku układu 1. Mpix są to aż 4 Mpix, natomiast tutaj tylko 1,6 Mpix.

Obraz
© (fot. Nokia)

Kolejna sprawa to przysłona, która ma wartość jedynie f/2.2. Oznacza to, że w porównaniu do modelu N8, matryca w N9 otrzymuje nawet do 75% więcej światła. Dzięki temu jakość zdjęć jest znacznie lepsza przy tych samych parametrach. Według Nokii jest to najjaśniejszy na rynku obiektyw montowany w telefonie komórkowym.
Nokia N9 została wyposażona w diodową lampę błyskową LED zamiast ksenonowej. Stało się tak za sprawą rozmiarów tej drugiej, która po prostu nie mieściła się w układzie optycznym. W zamian za to Nokia wykorzystała nowe diody LED, które mają dawać nawet do 20. więcej światła niż te z poprzedniej generacji, jednocześnie zmniejszając gabaryty całego układu.

Dinning chwali się również ciągłym autofokusem zarówno podczas wykonywania zdjęć, jak i rejestracji materiałów wideo za pomocą N9. Występuje on w dwóch wersjach - automatycznej oraz dotykowej. W przypadku wykonywania zdjęć ma on mieć zakres od 10 cm do nieskończoności.

Na zakończenie Dinning przedstawia aparat z N9 jako układ, który najszybciej na rynku wykonuje zdjęcia fotograficzne. Uruchomienie aparatu fotograficznego, podgląd kadru na ekranie, podejście do wykonania zdjęcia oraz samo jego wykonanie ma zajmować jedynie 2,6 sekundy.

W świetle tych wszystkich faktów informacja o tym, że obiektyw posiada optykę Carl-Zeiss oraz ogniskową wynoszącą jedynie 2. mm wydaje się mniej znaczącym, chociaż również wartym odnotowania szczegółem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)