Garmin wprowadza na rynek ulepszone modele ręcznych urządzeń morskich

Garmin wprowadza na rynek ulepszone modele ręcznych urządzeń morskich

Garmin wprowadza na rynek ulepszone modele ręcznych urządzeń morskich
Źródło zdjęć: © Garmin
28.04.2010 09:52, aktualizacja: 28.04.2010 10:26

Firma ogłosił wprowadzenie do oferty modeli GPSMAP 78sc, GPSMAP 78s oraz GPSMAP 78 - najnowszych ręcznych morskich chartplotterów. W urządzeniach zastosowano transrefleksyjny, podświetlany wyświetlacz LCD wykorzystujący 65 tys. kolorów, wygodny w obsłudze interfejs użytkownika, miękkie klawisze, a także ergonomiczny kształt. Wytrzymała obudowa charakteryzuje się dodatkowo odpornością na wilgoć i zatopienie - w przypadku wypadnięcia za burtę urządzenie utrzyma się na powierzchni wody.

Inne kluczowe udoskonalenia modeli GPSMAP 78sc i GPSMAP 78. to definiowane przez użytkownika profile oraz 3 osiowy elektroniczny kompas z kompensacją odchylenia, który wyświetla kierunek nawet w bezruchu. Urządzenia z serii GPSMAP 78sc i 78s oferują również bezprzewodową wymianę śladów, waypointów, tras oraz punktów geocache z kompatybilnymi urządzeniami z serii Oregon, Dakota , Colorado i Foretrex.

Obraz
© (fot. Garmin)

GPSMAP 7. posiadają zaimplementowaną cieniowaną mapę bazową świata. Dodatkowo współpracują one z Garmin Custom Maps - bezpłatnym narzędziem, które umożliwia przekształcanie własnych papierowych i elektronicznych map w mapy kompatybilne z urządzeniami Garmin. Dzięki takiemu rozwiązaniu do każdego modelu z serii GPSMAP 78 można przenieść szczegóły, oznaczenia i punkty charakterystyczne z istniejących map.

Aby zapewnić wiarygodne odwzorowanie otoczenia, seria GPSMAP 7. obsługuje technologię obrazowania satelitarnego BirdsEye - usługę z subskrypcją roczną, która umożliwia użytkownikom pobieranie bezpośrednio do urządzeń ręcznych firmy Garmin szczegółowych map fotograficznych.

Ważące ok. 22. g modele GPSMAP 78 mogą pracować do 20 godzin na 2 bateriach AA. Każde urządzenie jest wyposażone w wysokiej czułości odbiornik GPS, obsługujący procedurę HotFix, automatycznie wyliczającą i przechowującą istotne dane dotyczące satelitów, które później można wykorzystać do szybkiego wyliczenia pozycji. Chartplottery GPSMAP 78 zostały wyposażone w 1,7 GB pamięci wewnętrznej i slot kart microSD, umożliwiający korzystanie z opcjonalnych map, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość wgrywania dodatkowych map morskich BlueChart, map topograficznych oraz danych CityNavigator. Korzystając z tych urządzeń, można przechowywać nawet 2000 waypointów, 200 tras oraz rejestr śladów liczący nawet 10 000 punktów i 200 zapisanych śladów.

Wprowadzenie na rynek urządzeń z serii 7. jest planowane na maj 2010 roku.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne:
GPSMAP 78sc - 1935 zł
GPSMAP 78s - 1545 zł
GPSMAP 78 - 1159 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)