G DATA zapobiega atakom przeprowadzanym za pomocą trojanów bankowych

G DATA zapobiega atakom przeprowadzanym za pomocą trojanów bankowych05.05.2016 12:50
G DATA zapobiega atakom przeprowadzanym za pomocą trojanów bankowych
Źródło zdjęć: © Fotolia / Halfpoint

Z danych Związku Banków Polskich wynika, że na koniec 2015 roku banki miały 30,3 mln klientów z podpisaną umową o korzystanie z bankowości internetowej, a aktywnych użytkowników 14,5 mln. Pod koniec 2015 roku G DATA Security Labs zarejestrowało masowe ataki realizowane za pomocą trojana Dridex, które zostały zażegnane dzięki zastosowaniu unikalnej technologii BankGuard.

Przestępcy wykorzystując Dridex, próbowali wciągnąć potencjalne ofiary w pułapkę, wysyłając im fikcyjne faktury lub informacje o zwrotach podatku. Zdecydowana większość ataków - aż 8. procent, była wymierzona w mieszkańców krajów anglojęzycznych.

Na początku drugiej połowy 201. roku ilość ataków realizowanych za pośrednictwem trojanów bankowych znacznie się zmniejszyła. Swatbanker, należący do grupy trojanów Cridex, wcześniej wykazywał się wyjątkową aktywnością, tymczasem w badanym okresie całkowicie zniknął z horyzontu. Fala zmasowanych ataków pojawiła się w grudniu, A największą aktywnością wykazywał się trojan Dridex, rozpowszechniany poprzez e-maile z informacjami o rzekomych fakturach.

W drugiej połowie 201. roku, eksperci z G DATA SecurityLabs zarejestrowali łącznie 2,098,062 nowych wariantów sygnatur.

Łączna liczba nowych złośliwych plików w 201. roku wyniosła 5 143 784. To nieco mniej niż w 2014 roku. Po bardzo szybkim wzroście ataków w 2014 roku i w pierwszej połowie 2015 roku, nastąpiło wygaszanie ognisk wirusów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)