Freecom Mobile Drive Mg - najcieńszy na świecie dysk zewnętrzny

Freecom Mobile Drive Mg - najcieńszy na świecie dysk zewnętrzny

Freecom Mobile Drive Mg - najcieńszy na świecie dysk zewnętrzny
Źródło zdjęć: © Freecom
07.03.2011 16:25

Freecom wprowadził do oferty najcieńszy na rynku, 2,5-calowy dysk zewnętrzny, dedykowany do laptopów typu MacBook. Nowy Freecom Mobile Drive Mg wyposażono w szybkie złącze USB 3.0, grubość dysku to, w zależności od modelu, minimalnie 10 mm, natomiast obudowę wykonano ze stopów magnezu. Dysk jest już dostępny w Polsce

Freecom Mobile Drive Mg to 2,5-calowy dysk zewnętrzny, zaprojektowany specjalnie dla użytkowników MacBooków. Wyposażony jest w szybkie złącze USB 3.0. Natomiast wybrane modele posiadają dodatkowo złącze FireWire800.

Obraz
© (fot. Freecom)

Wszystkie dyski Freecom Mobile Drive Mg zostały fabrycznie sformatowane do systemu plików HFS+, dzięki czemu nośniki są w pełni kompatybilne z każdym komputerem MAC. Oprócz tego do każdego dysku producent dołączył oprogramowanie pozwalające na zmianę formatowania do FAT 32.

Aby podkreślić prestiżowy charakter produktu, obudowę nowego dysku Freecom wykonano z magnezu. Na komfort użytkowania dysku wpływa jego bezgłośna praca, co jest zasługą zastosowanego chłodzenia, niewymagającego użycia wentylatorów.

Dostępne są trzy modele dysków Freecom Mobile Drive Mg. Wersja o pojemności 32. GB posiada złącze USB 3.0 i grubość 1 cm (pełne wymiary: 12 x 8,1 x 1 cm), a sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 347 zł. Z kolei dysk o pojemności 750 GB jest tylko nieznacznie grubszy - 1,5 cm (12 x 8,1 x 1,5 cm), wyposażony w złącze USB 3.0, dostępny w cenie 499 zł. Natomiast ulepszona wersja Freecom MG o pojemności 750 GB posiada dodatkowo złącze FireWire800. Cena brutto za ten model to 539 zł.

Dyski Freecom Mobile Drive MG objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)