Francuski resort finansów zaatakowany przez hakerów

Francuski resort finansów zaatakowany przez hakerów

Francuski resort finansów zaatakowany przez hakerów
07.03.2011 10:23

Francuskie ministerstwo finansów poinformowało w poniedziałek, że jego strona internetowa padła ostatnio ofiarą ataku hakerów. Internetowe włamanie dotyczyło dokumentów w sprawie międzynarodowej grupy G20

Resort potwierdził w ten sposób niedawne informacje tygodnika "Paris-Match". Według ministerstwa, do cyberataku doszło w grudniu ub. roku, a głównym celem przestępczej operacji były dokumenty grupy G20. której przewodzi obecnie Francja.

288756140144343187
© (fot. Jupiterimages)

Komunikat ministerstwa finansów głosi, że hakerzy włamali się do ponad 15. komputerów i zapewnia, że zostały już one ponownie zabezpieczone. Przez dwa ostatnie miesiące zespół 20-30 rządowych informatyków walczył ze skutkami cyberataku.

"Sprawcy są profesjonalistami, pełnymi determinacji i zorganizowanymi. To pierwszy tych rozmiarów i na takim szczeblu atak przeciw państwu francuskiemu" - powiedział, cytowany przez "Paris-Match", Patrick Pailloux, szef rządowej agencji ds. bezpieczeństwa informatycznego. Zaznaczył, że hakerzy próbowali także - jego zdaniem bez powodzenia - włamać się na strony innych ministerstw.

Według dziennika "Le Parisien" resort finansów złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a wykryciem sprawców ma się zająć francuski kontrwywiad.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)