Francuski Orange boi się obciążenia sieci przez iPhone'y

Francuski Orange boi się obciążenia sieci przez iPhone'y

Francuski Orange boi się obciążenia sieci przez iPhone'y
29.08.2008 14:36

Francuski Orange ograniczył prędkość transmisji danych w swojej sieci 3G do 384 kb/s. Tak będzie do połowy września, kiedy to po rozbudowie sieci limit zostanie podniesiony do 1 Mb/s - poinformował rzecznik prasowy firmy.

Limit został wprowadzony w związku z wprowadzeniem do sprzedaży iPhone’a 3G ponad miesiąc temu. Operator wprowadził ograniczenie w obawie o stabilność pracy swojej sieci. Choć limit dotyczy wszystkich, to dopiero niedawne “szaleństwa" nowych klientów iPhone’a spowodowały, że fakt ten został zauważony przez użytkowników, którzy wystosowali nawet internetową petycję w tej sprawie.

_ W polskiej sieci Orange nie ma takich limitów, klienci mogą korzystać z pełnej prędkości w ramach możliwości technicznych i obciążenia sieci _ - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP.

W Polsce operatorzy prowadzą swoisty wyścig na prędkości - szczególnie trzej najwięksi, którzy informują, że niektóre stacje mają już zaimplementowane HSDPA 7,2Mb/s. Należy jednak pamiętać, że jest to prędkość czysto teoretyczna, zależna nie tylko od zajętości stacji, ale i od łącza do niej doprowadzonego. Standardem w Polsce jest łącze o wielkości 2 Mb/s lub 4 Mb/s na jedną stację. Znany jest także przypadek jednego z operatorów, który “zasila" stację... _ neostradą tp _. Ciężko jest wtedy cieszyć się szybkim Internetem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)