Foxconn: ponad 50 tys. USD dla rodziców tragicznie zmarłego pracownika

Foxconn: ponad 50 tys. USD dla rodziców tragicznie zmarłego pracownika

Foxconn: ponad 50 tys. USD dla rodziców tragicznie zmarłego pracownika
Źródło zdjęć: © Foxconn
29.07.2009 17:30, aktualizacja: 30.07.2009 11:18

Kilka dni temu informowaliśmy o 25-letnim pracowniku firmy Foxconn, który popełnił samobójstwo w związku z zagubieniem prototypu nowego iPhone'a. Wczoraj przedstawiciele chińskiego producenta poinformowali, że ich firma zamierza wypłacić rekompensatę pieniężną dla rodziców tragicznie zmarłego Suna

Przypomnijmy, że 25-letni Sun Danyong pracował jako inżynier w firmie Foxconn. 9 lipca otrzymał 1. prototypowych iPhone'ów, które miał dostarczyć do siedziby firmy Apple w Cupertino. Niestety kilka dni później zauważył brak jednego z nich. W poniedziałek 13 lipca powiadomił o tym fakcie swoich przełożonych, którzy zareagowali, mając z pewnością na względzie dobre kontakty z Apple, bardzo nerwowo. W środę nielegalnie przeszukano mieszkanie nieszczęśnika, natomiast później został on zatrzymany i (jak donosiły lokalne media) brutalnie przesłuchany.

Obraz

Niestety Sun nie wytrzymał psychicznie napięcia i popełnił 16 lipca samobójstwo skacząc z okna swojego mieszkania.

Po nagłośnieniu informacji o tragicznym zdarzeniu, firma Foxconn poinformowała, że poprosiła chińską policję o przeprowadzenie oficjalnego śledztwa mającego na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z samobójczą śmiercią Suna. Zwolniła również lokalnego szefa ochrony (zaprzeczył on jakoby Sun był bity) i przyznała jednocześnie, że w związku z tym, iż jej pracownicy niezbyt dobrze radzą sobie ze stresem, musi bardziej zadbać o ich kondycję psychiczną.

Wczoraj, 28 lipca, przedstawiciele chińskiego producenta ogłosili natomiast, że rodzice Suna otrzymają odszkodowanie w wysokości 360 000 juanów (około 52 726 USD). Dodatkowo do końca życia na ich konto ma wpływać co roku 30 000 juanów (około 4394 USD).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)