Foxconn: ponad 50 tys. USD dla rodziców tragicznie zmarłego pracownika

Foxconn: ponad 50 tys. USD dla rodziców tragicznie zmarłego pracownika29.07.2009 17:30
Foxconn: ponad 50 tys. USD dla rodziców tragicznie zmarłego pracownika
Źródło zdjęć: © Foxconn

Kilka dni temu informowaliśmy o 25-letnim pracowniku firmy Foxconn, który popełnił samobójstwo w związku z zagubieniem prototypu nowego iPhone'a. Wczoraj przedstawiciele chińskiego producenta poinformowali, że ich firma zamierza wypłacić rekompensatę pieniężną dla rodziców tragicznie zmarłego Suna

Przypomnijmy, że 25-letni Sun Danyong pracował jako inżynier w firmie Foxconn. 9 lipca otrzymał 1. prototypowych iPhone'ów, które miał dostarczyć do siedziby firmy Apple w Cupertino. Niestety kilka dni później zauważył brak jednego z nich. W poniedziałek 13 lipca powiadomił o tym fakcie swoich przełożonych, którzy zareagowali, mając z pewnością na względzie dobre kontakty z Apple, bardzo nerwowo. W środę nielegalnie przeszukano mieszkanie nieszczęśnika, natomiast później został on zatrzymany i (jak donosiły lokalne media) brutalnie przesłuchany.

288762916461885587

Niestety Sun nie wytrzymał psychicznie napięcia i popełnił 16 lipca samobójstwo skacząc z okna swojego mieszkania.

Po nagłośnieniu informacji o tragicznym zdarzeniu, firma Foxconn poinformowała, że poprosiła chińską policję o przeprowadzenie oficjalnego śledztwa mającego na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z samobójczą śmiercią Suna. Zwolniła również lokalnego szefa ochrony (zaprzeczył on jakoby Sun był bity) i przyznała jednocześnie, że w związku z tym, iż jej pracownicy niezbyt dobrze radzą sobie ze stresem, musi bardziej zadbać o ich kondycję psychiczną.

Wczoraj, 28 lipca, przedstawiciele chińskiego producenta ogłosili natomiast, że rodzice Suna otrzymają odszkodowanie w wysokości 360 000 juanów (około 52 726 USD). Dodatkowo do końca życia na ich konto ma wpływać co roku 30 000 juanów (około 4394 USD).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)