"Fotografowie są tak dobrzy, jak ich sprzęt" - wielka wpadka Nikona

"Fotografowie są tak dobrzy, jak ich sprzęt" - wielka wpadka Nikona

"Fotografowie są tak dobrzy, jak ich sprzęt" - wielka wpadka Nikona
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
30.09.2011 10:43, aktualizacja: 30.09.2011 11:00

O tym, jak bardzo bolesne potrafią być wpadki na portalach społecznościowych przekonał się Nikon, którego ostatni, delikatnie mówiąc, niefortunny wpis wywołał burzę, której skutkiem są ponad trzy tysiące niepochlebnych komentarzy.

Oto treść posta umieszczonego na oficjalnym profilu Nikon przez... samego Nikona:

"Fotograf jest tylko tak dobry, jak dobry jest sprzęt którego używa, a dobry obiektyw jest niezbędny do zrobienia dobrego zdjęcia. Czy któryś z naszych fanów na Facebooku korzysta z obiektywów NIKKOR? Który z nich jest waszym ulubionym i do czego go wykorzystujecie?"

Osoba odpowiedzialna na zarządzanie kontem na Facebooku w firmie Nikon pewnie już przegląda najnowsze ogłoszenia pracy i zastanawia się, co ją podkusiło do umieszczenia tak bezmyślnego, nie mającego zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością wpisu.

Przypomniała mi się pewna anegdota, która w tym wypadku wyda się zabawna (w przeciwieństwie do wspomnianego wpisu). Otóż facet zaprosił teściową na oglądanie zdjęć z wakacji. Teściowa była pod wrażeniem i powiedziała swojemu zięciowi, że tak dobrych zdjęć nie zrobiłby bez dobrego aparatu, na co ten jej odpowiedział, że świetny smak jej potraw na pewno zawdzięcza porządnym garnkom...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (67)