Forum CD Projekt RED zaatakowane przez hakerów – przejęli ponad 1,8 mln kont

Forum CD Projekt RED zaatakowane przez hakerów – przejęli ponad 1,8 mln kont
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.02.2017 12:40, aktual.: 01.02.2017 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Forum graczy CD Projekt RED – twórców gry Wiedźmin Dziki Gon – zostało przejęte przez hakerów. Jest to jeden z największych wycieków danych w branży gier. O skali ataku na forum dowiedzieliśmy się dopiero dzisiaj, pomimo, że był przeprowadzono w marcu 2016 r.

Jak się okazuje, forum CD Project RED padło łupem hakerów 1 marca 2016 r. Jak podał serwis Have I Been Pawned, dzięki atakowi włamywacze uzyskali dostęp do 1 871 373 loginów, haseł oraz adresów email graczy z całego świata. Niepokojący jest jednak fakt, że CD Project RED – administrator forum czekał tak długo z podaniem komunikatu, który brzmi:

_Drodzy użytkownicy,
Dowiedzieliśmy się, że w marcu tego roku ktoś nieuprawniony mógł uzyskać dostęp do starej, nieużywanej już bazy danych forum cdprojektred.com, a następnie skopiować jej zawartość z naszego serwera. Baza danych jest starym zbiorem informacji, którego używaliśmy zanim wprowadziliśmy system logowania się do forum za pomocą platformy GOG.com -- naszej firmy-siostry.
Mimo, że obecnie nie dysponujemy żadnymi niepodważalnymi dowodami, że takie zdarzenie miało miejsce, mając na uwadze dobro społeczności, uważamy za stosowne poinformować Was o tym.
Jeżeli jakiekolwiek informacje dotyczące haseł zostały pobrane, były one zaszyfrowane. Jako środek ostrożności zalecamy jednak, aby każdy użytkownik zmienił swoje hasło.
Jest nam bardzo przykro za wszelkie utrudnienia spowodowane zaistniałą sytuacją.
Zespół IT _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)