Flash dostępny prawie we wszystkich smartfonach

Flash dostępny prawie we wszystkich smartfonach

Flash dostępny prawie we wszystkich smartfonach
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
08.10.2009 10:32, aktualizacja: 08.10.2009 11:28

Adobe ogłosiło ostatnio cały stos umów z producentami prawie wszystkich głównych smartfonów. Podpisało umowę z RIM (producenta BlackBerry), Symbianem, Windows Mobile, Palm i Google. Zauważyliście jakiś brak na tej liście? Tak, iPhone nie dołączył do tego grona. Adobe powiedziało, że pełny Flash Player, poczynając od wersji 10.1, pojawi się w przeglądarkach na platformach Windows Mobile i Palm jeszcze w tym roku. Wersje Beta dla Androida i Symbiana mają być dostępne na początku 2010 roku, natomiast wersje dla BlackBerry mają na razie tajemniczy status – “w przyszłości”.

Jeżeli wizja firmy zostanie zrealizowana, to Flash Player 10.1 będzie działał perfekcyjnie na komputerach, smartfonach, netbookach i innych urządzeniach. Jest to część projektu Adobe o nazwie “Open Screen Project”. Do tej pory telefony korzystały z okrojonej wersji Flash, nazwanej Flash Lite, ale nowa wersja ma być w pełni funkcjonalna.

Telefony kompatybilne z nowym Flash Playerem 10.1 otrzymają automatyczną aktualizację –. użytkownicy nie będą musieli nic robić. Tymczasem nieobecność Apple rzuca się bardzo w oczy. Adobe twierdzi, że pacuje z firmą z Cupertino, tyle tylko, że odbywa się to w innej skali czasu, w porównaniu z innymi producentami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)