Flag - aplikacja, w której bezpłatnie zamówisz wydruki swoich zdjęć

Flag - aplikacja, w której bezpłatnie zamówisz wydruki swoich zdjęć
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.02.2014 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wywoływanie zdjęć, a w dzisiejszych czasach ich wydruk powoli odchodzą już do lamusa. Mamy w końcu tablety, smartfony, serwisy społecznościowe, cyfrowe ramki. Są jednak osoby, dla których wspomnienia wydrukowane na papierze są o wiele bardziej wartościowe. Z myślą o takich użytkownikach powstał start-up Flag.

Aplikacja ta pod kątem technologicznym nie jest niczym niezwykłym. Ot, umożliwi nam tradycyjną edycję zdjęć, pozwoli wykadrować obraz, dopasować do niego ramki itp., a następnie prześle je do drukarni, która bezpłatnie odeśle je nam na adres nasz lub wybranej przez nas osoby. Zdjęcia drukowane są na 220-gramowym papierze wysokiej klasy, więc o ich jakość nie musimy się martwić.

Najciekawszy w tym start-upie jest sam pomysł biznesowy. Jakim cudem bowiem twórca zarobi na bezpłatnym drukowaniu zdjęć? Haczyk tkwi w samych zdjęciach. Otóż na odwrocie każdej fotografii znajdziemy reklamę. Zleceniodawcy najwyraźniej zapłacą krocie, by informacje o jego produkcie nie zostały wyrzucone do śmieci, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowych reklam, skoro biznes jest aż tak opłacalny. Oczywiście ustalony jest także miesięczny limit zdjęć, który będzie ograniczony do 2. sztuk. Każdy, kto będzie chciał zamówić większą liczbę fotografii, będzie mógł to zrobić za dodatkową opłatą. Sama aplikacja będzie bezpłatna.

Samuel Agboola pracował nad planem biznesowym ponad trzy lata. W końcu postanowił wystartować z kampanią na Kickstarterze i projekt spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Możemy mieć już zatem pewność, że opisywana tu aplikacja wkrótce będzie dostępna. Początkowo jedynie dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS, ale Flag zmierza także na pozostałe systemy. Bezpłatna wysyłka w pierwszej kolejności obejmie USA (czerwiec 201. r.), ale "tak szybko, jak to będzie możliwe" twórca rozszerzy ofertę także o Kanadę i Europę.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nie przegapcie - tylko jutro w CDP.PL wielkie obniżki"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)