Firma Fujitsu wprowadza ofertę monitorów LED

Firma Fujitsu wprowadza ofertę monitorów LED

Firma Fujitsu wprowadza ofertę monitorów LED
Źródło zdjęć: © Fujitsu
27.07.2010 10:16, aktualizacja: 27.07.2010 10:31

Firma Fujitsu wprowadza na rynek płaskie, energooszczędne monitory wyposażone w wyświetlacze z technologią LED — od modelu 19-calowego aż po panoramiczny model 27-calowy.

Nowe monitory LED Fujitsu z serii SL i L oferują dobrej jakości obraz. Przejście z technologii CCFL (cold cathode fluorescent lamps —. lampy fluorescencyjne z zimną katodą) na monitory płaskoekranowe z podświetleniem LED (light-emitting diode — dioda elektroluminescencyjna) jest również korzystne dla środowiska naturalnego. Podświetlenie LED wymaga mniejszej mocy, co zmniejsza zużycie energii, a także eliminuje niebezpieczną rtęć z procesu produkcji.

Obraz
© (fot. Fujitsu)

Na początek Fujitsu wprowadza na rynek dwie serie monitorów LED o wysokim kontraście. Modele z serii SL są wyposażone w dwa złącza HDMI. Modele z serii L zostały wyposażone we wbudowane głośniki i menu ekranowe (OSD) w 16 językach, natomiast seria SL posiada dodatkowo wyjście HDMI 5.1 do podłączenia systemów dźwięku przestrzennego oraz więcej opcji precyzyjnego dostrajania przyciskami dotykowymi OSD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)