Firefox: obsługa aplikacji webowych o 1000 proc. szybsza

Firefox: obsługa aplikacji webowych o 1000 proc. szybsza

Firefox: obsługa aplikacji webowych o 1000 proc. szybsza
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.03.2013 13:30

Mozilla właśnie opublikowała OdinMonkey. Jest to nowy silnik, który sprawia, że przeglądarka radzi sobie nieporównywalnie szybciej z obsługą JavaScript.

O przyspieszaniu JavaScript pisaliśmy już wielokrotnie, ale tym razem sprawa wygląda znacznie poważniej. Jak wynika z pierwszych testów, OdinMonkey może przyspieszyć wykonywanie kodu JavaScript nawet o 100. proc. lub więcej. To niesamowicie istotna informacja dla użytkowników – aplikacje webowe będą działały szybciej i mogą być bardziej zaawansowane niż dotychczas.

Podstawą działania OdinMonkey jest asm.js - biblioteka, która sprawia że JavaScript może być wykonywany niemal tak szybko, jak kod natywny. Różnica w działaniu powinna być ogromna. Dzięki asm.js wykonywanie JS ma być tylko 1,6. wolniejsze od kodu natywnego, co przy obecnych wynikach przeglądarek jest znakomitym rezultatem.

288757842360744083
© (fot. chip.pl)

Kiedy pojawi się OdinMonkey? Już teraz w nocnych wydaniach dostępnych pod adresem nightly.mozilla.org. Oficjalnie nowy silnik zadebiutuje w przeglądarce Firefox oznaczonej numerem 22. która powinna pojawić się na początku wakacji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Szef T-Mobile: Przestańcie w końcu pieprzyć"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)