Firefox może ujawnić stan twojego konta i prywatną korespondencję

Firefox może ujawnić stan twojego konta i prywatną korespondencję

Firefox może ujawnić stan twojego konta i prywatną korespondencję
Źródło zdjęć: © chip.pl
27.06.2012 09:40

Mógłbym na chwilę skorzystać z twojego komputera? Mało czasu do zastanowienia, szybka zgoda, a osoba używająca komputera może zupełnie niechcący podejrzeć nasze prywatne dane.

Wszystko przez dodatkową funkcję wprowadzoną w Firefox 13. Chodzi o stronę nowej karty, na której wyświetlane są miniatury najczęściej odwiedzanych stron. Jednak gdy będziemy stopniowo zwiększali okno przeglądarki, miniatury również będą coraz większe. W pewnym momencie można przeczytać przynajmniej część strony internetowej, której Firefox automatycznie zrobił zrzut ekranu.

Problem polega na tym, że przeglądarka robi takie zrzuty na potrzeby panelu nowej karty również stronom szyfrowanym –. a nie powinna. Oznacza to, że do miniaturek trafia także strona poczty elektronicznej, czy banku.

Mozilla zareagowała na problem zauważony przez użytkowników i obiecała poprawić problem w kolejnej wersji przeglądarki. Ponadto programiści zwracają uwagę, że w przypadku gdy zauważymy taką miniaturę po otwarciu nowej karty –. możemy ją ręcznie usunąć w dosyć prosty sposób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)