Finały World of Tanks po raz trzeci w Polsce. Pula nagród to ponad milion złotych!

Finały World of Tanks po raz trzeci w Polsce. Pula nagród to ponad milion złotych!

Finały World of Tanks po raz trzeci w Polsce. Pula nagród to ponad milion złotych!
Źródło zdjęć: © Wargaming.net
21.01.2016 14:07, aktualizacja: 22.01.2016 10:29

Wargaming poinformował, że globalne finały Ligi Wargaming.net, Grand Finals 2016 odbędą się w Polsce w dniach 8-9 kwietnia. Tym razem miejscem zmagań najlepszych drużyn eSportowych globu będzie warszawski Torwar. Przed warszawską publicznością zostaną wyłonieni przyszli mistrzowie świata w popularnej grze komputerowej "World of Tanks". Pula nagród turnieju wyniesie około 1,2 mln złotych. Zawody odbędą się w stolicy Polski po raz trzeci z rzędu.

W zeszłym roku Grand Finals 2015 miały miejsce w warszawskiej hali EXPO XXI i cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Na miejscu pojawiło się ponad 15 000 widzów, a transmisja przez internet zgromadziła ponad 2,6 mln oglądających. Był to największy i najbardziej spektakularny turniej w całej historii ligi Wargaming.net. Ubiegłoroczni zwycięzcy, drużyna HellRaisers, wywalczyła tytuł kosztem ekipy EL Gaming. Czy zdobędą tytuł ponownie? Okaże się już, w kwietniu, na żywo, w Warszawie!

Już w kwietniu do stolicy Polski przyjedzie 12 najlepszych drużyn z poszczególnych regionów świata (USA, Europa, Azja, kraje WNP). Format rozgrywek przeszedł pewne modyfikacje. Powiększono pulę 68 punktów do rozdysponowania przez drużynę, co sprawia, że do rozgrywki dołączą najmocniejsze czołgi poziomu X. Dzięki temu publiczność będzie miała okazję podziwiać najpotężniejsze jednostki dostępne w World of Tanks. Limit czasu na turę został ustalony na 10 minut (wcześniej siedem), co zaowocuje lepszym rozłożeniem akcentów taktycznych.

Mistrzostwa Świata World of Tanks - Grand Finals 2016 w Warszawie będą wydarzeniem w pełni darmowym dla publiczności. Dla widzów przygotowane zostaną różne dodatkowe atrakcje i nagrody.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S7 z Exynosem 8890: znamy specyfikację

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)