Filtr UST‑M FS3 WFU - w minutę oczyści 8 litrów wody

Filtr UST-M FS3 WFU - w minutę oczyści 8 litrów wody
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.01.2013 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Picie wody butelkowanej - czy to źródlanej, czy mineralnej - jest skutecznym i zdrowym rozwiązaniem, gdy szybko chcemy ugasić pragnienie. Wbrew powszechnej opinii, również tzw. kranówka może dołączyć do tego grona - wystarczy tylko zastosować filtr kuchenny.

UST-M FS3 WFU posiada trzy wkłady filtrujące, dzięki którym płynąca z naszych kranów woda zostanie oczyszczona z piachu, mułu, rdzy i innych zanieczyszczeń mechanicznych, a usuniemy z niej chlor.

Woda wodociągowa, która płynie z naszych kranów, jest oczywiście zdatna do picia. Z powodu chloru oraz zanieczyszczeń osadzających się w rurach trudno wyobrazić sobie miłośników jej spożywania bez wcześniejszego przegotowania. Zły stan techniczny rur wodociągowych powoduje przedostawanie się rdzy oraz innych zanieczyszczeń do wody. Właśnie dlatego montaż filtrów jest szczególnie zalecany w budynkach ze starszymi typami instalacji sanitarnych. W nowym budownictwie takie rozwiązanie sprawdzi się, gdyż woda płynąca z kranu jest mocno chlorowana. Urządzenie filtrujące montuje się w szafce pod zlewem kuchennym, dzięki czemu nie wpływa ono na wygląd pomieszczenia. Jedynym zauważalnym efektem jego obecności jest umieszczony na zewnątrz, na blacie kuchennym kranik, tzw. wylewka.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Filtr FS3 to produkt z serii korpusów WFU. Ich przezroczyste klosze pozwalają na wizualną ocenę zanieczyszczenia wkładów. Zestaw możemy uzupełnić o wkłady specjalistyczne usuwające żelazo, zmiękczające wodę, oraz bardzo dokładne wkłady z glinki ceramicznej (usuwają zanieczyszczenia większe niż 0,3 mikrometra). Obecne w podstawowym zestawie dwa wkłady sedymentacyjne usuwają z wody zanieczyszczenia stałe, trzeci wkład z węglem aktywowanym poprawia zapach i smak wody, a także eliminuje chlor oraz związki chloropodobne. FS3 WFU jest w stanie przefiltrować do 8 litrów wody w ciągu minuty.

Filtr podzlewozmywakowy FS3 WFU - dane techniczne:
- przyłącze: 1/2"
- wydajność maksymalna: 8 l/min.
- stopnie filtracji: 3
- wymiary: FS3-14x43x36 cm
- standardowy komplet wkładów: PS20. PS5, BL

Cena: 199 złotych

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)