Filtr antypiracki w każdym "pececie" - nowy pomysł RIAA

Filtr antypiracki w każdym "pececie" - nowy pomysł RIAA

Filtr antypiracki w każdym "pececie" - nowy pomysł RIAA
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
08.02.2008 11:30, aktualizacja: 08.02.2008 12:18

Cary Sherman - szef amerykańskiej organizacji RIAA - zaproponował podczas konferencji State of Net wprowadzenie kilku nowych rozwiązań z zakresu walki z piractwem. Jednym z nich ma być instalowanie w komputerach internautów oprogramowania, które uniemożliwiałoby pobieranie pirackich kopii muzyki, filmów i oprogramowania.

Taki pomysł pojawił się podczas debaty na temat stosowanych aktualnie systemów antypirackich. Koncerny fonograficzne domagają się obecnie od dostawców usług internetowych wprowadzenia specjalnych "filtrów", które uniemożliwiałyby ich klientom udostępnianie i pobieranie nielegalnych treści.

Cary Sherman, szef Amerykańskiego Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego RIAA stwierdził jednak podczas dyskusji, że nawet jeśli taki system zostanie uruchomiony, to użytkownicy z pewnością szybko znajdą sposób na jego obejście ( np. szyfrując dane ). Dlatego potrzebne są skuteczniejsze rozwiązania.

Sherman zasugerował na przykład, że skuteczne mogłoby być stosowanie specjalnego oprogramowania filtrującego, które instalowane byłoby na komputerach użytkowników Internetu lub w dostarczanych im przez dostawców usług internetowych modemach czy routerach.

Szef RIAA przyznał, że takie rozwiązanie jest dość kontrowersyjne i przed jego wprowadzeniem niezbędne byłoby opracowanie jasnych i rozsądnych reguł korzystania z takich filtrów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)