Filmy Kodachrome odchodzą na emeryturę

Filmy Kodachrome odchodzą na emeryturę
22.06.2009 19:00
Filmy Kodachrome odchodzą na emeryturę
Źródło zdjęć: © IDG.pl

Przedstawiciele firmy Eastman Kodak poinformowali o planach zakończenia produkcji filmów Kodachrome.

Wykorzystujące metodę subtraktywnego mieszania barw kolorowe filmy Kodachrome powstały w 193. roku i odnotowały ogromny sukces rynkowy przyczyniając się do zakończenia dominacji bazujących na procesie addytywnym produktów takich jak Autochrome i Dufaycolor. Ich produkcja, która ma się zakończyć tej jesieni, przestała się firmie Eastman Kodak Company opłacać z powodu coraz mniejszego zainteresowanie fotografią analogową, która wypierana jest przez cyfrową (generuje 70% zysków firmy Kodak).

288755824732682387
Źródło zdjęć: © (fot. IDG.pl)

Warto dodać, że to właśnie na filmie Kodachrome fotograf Steve McCurry zarejestrował znane na całym świecie zdjęcie "Afgańska dziewczyna", które po raz pierwszy zostało opublikowane w magazynie National Geographic.

Firma Kodak poinformowała również, że w celu upamiętnienia posiadającego już 74-letnią historię produktu, przekaże jego ostatnie rolki do otwartego w 1949 roku (w Rochester, Nowy Jork) po śmierci George'a Eastmana międzynarodowego muzeum fotografii (The International Museum of Photography at George Eastman House).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)