Figment VR - składane gogle VR do iPhone'ów

Figment VR - składane gogle VR do iPhone'ów

Figment VR - składane gogle VR do iPhone'ów
Źródło zdjęć: © FigmentVR
19.11.2015 12:25, aktualizacja: 19.11.2015 14:34

Chociaż gogle VR typu Google Carboard czy Vrizzmo dedykowane są posiadaczom smartfonów, to zajmują one dodatkowe miejsce w plecaku czy torbie. A co gdyby dało się zintegrować soczewki na stałe ze smartfonem?

Figment VR to ciekawy pomysł. Zamiast konstruować dodatkowe urządzenie do smartfona, twórcy postanowili zaimplementować je w wygodniejszy sposób, dokładając soczewki do etui. Figment VR jest obudową do iPhone'a, która w kilka sekund przekształca się w urządzenie umożliwiające oglądanie filmów i gier w wirtualnej rzeczywistości.

Obraz
© (fot. FigmentVR)

Oczywiście takie rozwiązanie łączy się także z kilkoma niedogodnościami. Zwykłe headsety posiadają gumki, dzięki którym łatwo możemy założyć je na głowę - tutaj nie mamy żadnego mocowania więc zostaje przytrzymywanie smartfona dłońmi. Moją wątpliwość wzbudza też brak bocznych osłon - korzystanie z takiego gadżetu w słońcu czy bardzo jasnym pomieszczeniu może wpływać na jakość obrazu.

Etui wykonane jest z plastiku, natomiast mechanizm służący do przekręcania szkiełek zrobiony jest z aluminium. Gadżet da się też wykorzystać jako podstawkę do smartfona. Na razie Figment VR można kupić na Kickstarterze za kwotę 4. dolarów - jeśli kampania się powiedzie rynkowa cena wzrośnie do 79 dolarów. Etui pasuje jednak tylko do rodziny iPhone'ów z serii 6, ale jeśli kampania odniesie sukces twórcy przygotują także modele dla innych smartfonów.

Obraz
© (fot. FigmentVR)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Anonimowi kontra ISIS - 3824 do 0

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)