Fedora Core 6 przeszła do historii

Fedora Core 6 przeszła do historii

15.12.2007 11:00, aktualizacja: 15.12.2007 11:25

7 grudnia tego roku dystrybucja Fedora Core oficjalnie utraciła wsparcie dla swojej ostatniej, szóstej edycji. Oczywiście nie jest to powód do smutku. Wręcz przeciwnie - jest to świadectwo bardzo szybkiego rozwoju projektu Fedora.

Dystrybucja Fedora Core była na samym początku ogólnodostępnym poligonem projektu Red Hat Linux, który postanowił rozdzielić dwie gałęzie swojego systemu ( edycja wolna i komercyjna ) poprzez zmianę nazewnictwa z Red Hat Linux na Fedora Core. Seria "Core" dotrwała do szóstej wersji systemu. Wraz z nią, powiązania w zakresie rozwoju między Fedorą, a Red Hat Enterprise Linux oficjalnie zostały zerwane, a sama Fedora w późniejszych edycjach nie posiadała już słowa "Core" w nazwie. Decyzja ta była milowym krokiem w rozwoju projektu.

W tej chwili entuzjaści dystrybucji Fedora - http://www.idg.pl/ftp/pobierz/linux/1896.html cieszą się już z ósmej edycji systemu, podczas gdy twórcy pracują nad wersjami Alpha Fedory 9, której premiera jest przewidziana na 29 kwietnia przyszłego roku.

Więcej informacji o dystrybucji Fedora można odnaleźć pod tym adresem - http://fedoraproject.org/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)