Falcon 9 pozostawił niesamowitą łunę. Nagrania obiegły internet

Falcon 9 pozostawił niesamowitą łunę. Nagrania obiegły internet

Falcon 9 pozostawił niesamowitą łunę. Nagrania obiegły internet
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
09.10.2018 10:32, aktualizacja: 09.10.2018 10:55

8 października odbył się kolejny udany start rakiety Falcon 9. Jakby tego było mało, udało się odzyskać wszystkie części rakiety wielokrotnego użycia. Jak zawsze, rakieta pozostawiła za sobą niesamowitą smugę - ale tym razem widok jest niesamowity, zobaczcie sami.

"Kosmiczna łuna" pojawiła się na niebie tuż po starcie rakiety Falcon 9. Zadaniem maszyny SpaceX było wysłanie na orbitę satelity SAOCOM 1A. Ważąca ponad 3000 kg instalacja orbitalna ma pomagać służbom ratowniczym podczas klęsk żywiołowych. Satelita został zbudowany przez firmę INVAP na zlecenie argentyńskiej agencji kosmicznej CONAE (Comisión Nacional de Actividades Espaciales).

Internet, a w szczególności YouTube, został zalany nagraniami oraz timelapse'ami przedstawiającymi łunę światła na niebie. Widoczna była szczególnie dobrze nad Kalifornią, gdzie odbył się start oraz lądowanie. Falcon 9 wyruszył na orbitę z kosmodromu na terenie bazy sił powietrznych Vanderberg w Kalifornii.

Rakieta nie tylko z sukcesem (już 17 raz w tym roku) poleciała w kosmos. Udało się też wylądować boosterem rakiety, dzięki czemu zostanie wykorzystany przy kilku kolejnych misjach. To też nie była pierwsza misja rakiety - ten sam Falcon 9 brał udział w misji Iridium-7, która odbyła się 25 lipca 2018 roku.

**Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)