Facebook zmienia sposób walki z "fake news". Teraz będzie już tylko lepiej

Facebook zmienia sposób walki z "fake news". Teraz będzie już tylko lepiej

Facebook zmienia sposób walki z "fake news". Teraz będzie już tylko lepiej
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Arkadiusz Stando
22.12.2017 13:39, aktualizacja: 22.12.2017 14:48

Facebook pozbywa się czerwonych flag, którymi oznaczał artykuły uznane przez algorytm jako "fake news". Firma informuje na swoim oficjalnym blogu, że umieszczenie tych flag jeszcze bardziej zachęcało ludzi do kliknięcia artykułu.

Zamiast tego Facebook wprowadzi inną politykę walki z "fake news". Do postów z podejrzanymi o to artykułami, będą dodawać linki do powiązanych z tym tematem artykułów, pochodzących według nich, z bardziej wiarygodnych źródeł. W ubiegłym roku Facebook podpisał umowy z wieloma organizacjami, które zajmują się sprawdzaniem wiarygodności stron i artykułów.

Po przeanalizowaniu działania czerwonych flag, okazało się, że umieszczanie ich może powodować odwrotny efekt do oczekiwanego, informuje Project Manager Tessa Lyons w poście na blogu.

Facebook przez cały rok próbował walczyć z treścią odbiegającą od prawdy, prowokującą i zarabiającą w ten sposób ogromne pieniądze z reklam. Dzięki nowej polityce nie tylko będą wyświetlać się podobne artykuły pod postem. Facebook planuje też wprowadzić komunikaty podczas próby udostępnienia postów. Będą informować, że możesz chcieć sprawdzić też inne źródła informacji, zanim to zrobisz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)