Facebook wprowadza dużo wygodniejszy kalendarz

Facebook wprowadza dużo wygodniejszy kalendarz

Facebook wprowadza dużo wygodniejszy kalendarz
Źródło zdjęć: © chip.pl
12.07.2012 10:10

Obecna wersja wydarzeń to zwykła lista tego, na co wybieramy się my, lub nasi znajomi. Nie było opcji widoku miesiąca, co znacznie utrudniało poruszanie się po zaproszeniach.

Nowa wersja również zachowuje widok listy, jednak po jej lewej stronie mamy dostępny podgląd dwóch miesięcy. Obecnego, oraz kolejnego. Z tego miejsca możemy również w bardzo prosty sposób –. wybierając datę z kalendarza – stworzyć nowe wydarzenie. Oczywiście nie zapominajcie ustawić opcji prywatności, aby ze swojej imprezy przez przypadek nie urządzić kolejnego Projektu X.

Zupełną nowością jest zakładka Kalendarz, która widoczna jest w lewym górnym rogu ekranu. Po jej kliknięciu naszym oczom ukazuje się lista nadchodzących miesięcy z zaznaczonymi wydarzeniami. Wygląda to dokładnie jak kalendarz Google, lub w zasadzie każda inna aplikacja kalendarza. Ponadto z tego miejsca możemy przejść do naszego timeline wyświetlając wpisy tylko z konkretnego miesiąca.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Nowy kalendarz został stworzony w ramach akcji hackathon, podczas której inżynierowie Facebooka starają się stworzyć jedną nową aplikację. Warunek –. musi ona powstać (a przynajmniej jej prototyp) podczas jednej nocy. Jest tylko jeden problem – aby korzystać z nowych wydarzeń, trzeba zmienić język Facebooka na angielski (US).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)