Facebook przodem: film dokumentalny najpierw online, a później w telewizji

Facebook przodem: film dokumentalny najpierw online, a później w telewizji17.03.2010 14:17
Facebook przodem: film dokumentalny najpierw online, a później w telewizji
Źródło zdjęć: © www.pbs.org

Użytkownicy serwisu Facebook obejrzą film dokumentalny Earth Days na tydzień przed wyemitowaniem go przez amerykańską stację PBS (Public Broadcasting Service). Według informacji tego prywatnego, niekomercyjnego kanału jest to pierwsza sytuacja, w której wielka stacja telewizyjna pokazuje cały film dokumentalny najpierw w Internecie. W portalu Facebook widzowie będą mogli wspólnie oglądać obraz i jednocześnie kontaktować się z producentem Markiem Samelsem.

Użytkownicy serwisu Facebook obejrzą film dokumentalny _ Earth Days _ na tydzień przed wyemitowaniem go przez amerykańską stację PBS (Public Broadcasting Service). Według informacji tego prywatnego, niekomercyjnego kanału jest to pierwsza sytuacja, w której wielka stacja telewizyjna pokazuje cały film dokumentalny najpierw w Internecie. W portalu Facebook widzowie będą mogli wspólnie oglądać obraz i jednocześnie kontaktować się z producentem Markiem Samelsem.

W wywiadzie dla "The New York Timesa" Samels określa przedsięwzięcie jako eksperyment: "Mamy okazję pozyskania nowej publiczności, do której w innej sytuacji nie bylibyśmy w stanie dotrzeć w poniedziałkowe popołudnie" – mówi producent. Jedenastego kwietnia – osiem dni od momentu emisji w Facebooku – Earth Days pojawi się na antenie PBS w cyklu _ American Experience _.

288768028479666323
Źródło zdjęć: © (fot. www.pbs.org)

Trwający 102 minuty film Roberta Stone’a zajmuje się początkami amerykańskich ruchów ekologicznych; był już pokazywany na festiwalu filmowym Sundance i w 40 miastach USA. Mark Samels jest ciekaw reakcji oglądających. Jego zdaniem telewizja to medium trzymające widzów na dystans. "Całość trafia do jakiejś czarnej dziury" – mówi producent. A w serwisie Facebook każdy będzie w stanie natychmiast reagować na film i oceniać dzieło: oprócz okna z materiałem wideo pojawi się także pole komentarzy i system ankietowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)