Facebook przodem: film dokumentalny najpierw online, a później w telewizji

Facebook przodem: film dokumentalny najpierw online, a później w telewizji

Facebook przodem: film dokumentalny najpierw online, a później w telewizji
Źródło zdjęć: © www.pbs.org
17.03.2010 14:17, aktualizacja: 17.03.2010 14:38

Użytkownicy serwisu Facebook obejrzą film dokumentalny Earth Days na tydzień przed wyemitowaniem go przez amerykańską stację PBS (Public Broadcasting Service). Według informacji tego prywatnego, niekomercyjnego kanału jest to pierwsza sytuacja, w której wielka stacja telewizyjna pokazuje cały film dokumentalny najpierw w Internecie. W portalu Facebook widzowie będą mogli wspólnie oglądać obraz i jednocześnie kontaktować się z producentem Markiem Samelsem.

Użytkownicy serwisu Facebook obejrzą film dokumentalny _ Earth Days _ na tydzień przed wyemitowaniem go przez amerykańską stację PBS (Public Broadcasting Service). Według informacji tego prywatnego, niekomercyjnego kanału jest to pierwsza sytuacja, w której wielka stacja telewizyjna pokazuje cały film dokumentalny najpierw w Internecie. W portalu Facebook widzowie będą mogli wspólnie oglądać obraz i jednocześnie kontaktować się z producentem Markiem Samelsem.

W wywiadzie dla "The New York Timesa" Samels określa przedsięwzięcie jako eksperyment: "Mamy okazję pozyskania nowej publiczności, do której w innej sytuacji nie bylibyśmy w stanie dotrzeć w poniedziałkowe popołudnie" – mówi producent. Jedenastego kwietnia – osiem dni od momentu emisji w Facebooku – Earth Days pojawi się na antenie PBS w cyklu _ American Experience _.

Obraz
© (fot. www.pbs.org)

Trwający 102 minuty film Roberta Stone’a zajmuje się początkami amerykańskich ruchów ekologicznych; był już pokazywany na festiwalu filmowym Sundance i w 40 miastach USA. Mark Samels jest ciekaw reakcji oglądających. Jego zdaniem telewizja to medium trzymające widzów na dystans. "Całość trafia do jakiejś czarnej dziury" – mówi producent. A w serwisie Facebook każdy będzie w stanie natychmiast reagować na film i oceniać dzieło: oprócz okna z materiałem wideo pojawi się także pole komentarzy i system ankietowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)