Facebook Local. Nowa aplikacja pokaże ci, co się dzieje w twoim mieście

Facebook Local. Nowa aplikacja pokaże ci, co się dzieje w twoim mieście
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko

18.04.2018 13:30, aktual.: 18.04.2018 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook Local to nowa aplikacja na smartfony. Najłatwiej ją określić jako "wydarzenia na sterydach". Jest podobna do zakładki wydarzenia znanej z aplikacji Facebook, ale znacznie rozbudowana.

W założeniu aplikacja Facebook Local ma ułatwić użytkownikom rozeznanie się w imprezach odbywających się w ich otoczeniu. Na pierwszej zakładce, czyli od razu na starcie aplikacji, zobaczymy najbardziej popularne wydarzenia, które Facebook wybrał dla nas. W moim przypadku jest to... kurs obsługi żurawia przeładunkowego. Ciekawe, może Zuckerberg wie o mnie coś, czego nie wiem ja sam?

Obraz
© facebook

Pomijając tę wpadkę, dalej znalazłem wydarzenia, które już faktycznie mnie zainteresowały: Spacer po Łazienkach w Warszawie, turniej w Beer Ponga czy warsztaty gry na ukulele. Myślę, że gdyby te dwa ostatnie wydarzenia połączyć w jedno, to wybrałoby się na nie zdecydowanie więcej osób.

Obraz
© facebook

Facebook Local, wydarzenia w twojej okolicy

Oprócz wydarzeń wybranych specjalnie dla nas możemy oglądać także te, które są popularne wśród naszych znajomych, czy te które są organizowane przez grupy i strony, które obserwujemy. Możemy też sprawdzić wydarzenia na mapie, tak aby znaleźć te najbliżej nas.

Obraz
© facebook

Poza tym wydarzenia można przeglądać pod względem tematyki. Tych jest do wyboru kilkanaście. Są to m.in.: litaratura, film, napoje, muzyka, teatr, sztuka, zakupy, ogrodnictwo, jedzenie czy film. Biorąc pod uwagę fakt, że podobną funkcjonalność ma podstawowa aplikacja Facebooka, to Local raczej nie zdobędzie milionów użytkowników. Może być jednak bardzo pomocna dla osób, które dużo wychodzą i szukają nowych miejsc, ludzi i zajeć.

Facebook Local jest już dostępny w Polsce na iOS oraz na Androida.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)