Facebook: jak wyłączyć aktywność na Messengerze?

Facebook: jak wyłączyć aktywność na Messengerze?

Facebook: jak wyłączyć aktywność na Messengerze?
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne | flickr.com / Karlis Dambrans / CC BY 2.0
01.03.2019 15:30, aktualizacja: 01.03.2019 15:41

Nie chcecie, aby wasi znajomi widzieli, że jesteście dostępni w danej chwili na Facebooku? Łatwo to zmienić. Podpowiadamy, jak wyłączyć aktywność na Messengerze.

Pamiętający czasy Gadu-Gadu wiedzą, że komunikator pozwalał ustawiać statusy. "Dostępny" oznaczał, że użytkownik jest aktywny, z kolei "zaraz wracam" informował o chwilowej nieobecności. Były też komunikaty informujące o tym, by nie przeszkadzać. Facebook znacząco uprościł sprawę. O tym, że użytkownik Messengera jest obecny informuje po prostu zielona kropka.

Status Aktywny informuje znajomych i kontakty o bieżącej lub niedawno zakończonej aktywności na Facebooku lub w Messengerze. Jeżeli kogoś nie ma, wówczas wyświetlana jest godzina ostatniej aktywności obok zdjęcia profilowego oraz w innych miejscach na Facebooku i w Messengerze.

Jak wyłączyć aktywność na Messengerze

Użytkownicy Gadu-Gadu pamiętają też doskonale status "niewidoczny". Taka opcja pozwalała się ukryć i nie zdradzać swojej obecności. Na Facebooku też jest to możliwe, wystarczy zrezygnować z zielonej kropki.

Aby wyłączyć aktywność na Messengerze, wystarczy uruchomić ustawienia (zarówno w przeglądarkowej, jak i mobilnej wersji Messengera - by na telefonie odpalić ustawienia, wystarczy kliknąć w menu głównym Messengera na swój awatar) i odznaczyć opcję "Informuj o swojej aktywności".

Co ważne, po wyłączeniu tej opcji również my nie będziemy mogli śledzić aktywności swoich użytkowników.

Aktywność na Messengerze. Wyłączyłem, ale działa

Facebook przypomina, że informacja o zmianie statusu może pojawić się z pewnym opóźnieniem. Jeśli więc po wyłączeniu aktywności wciąż ta jest widoczna, wystarczy trochę poczekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)